Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni Nesil Canon XF705 Kamera ile Kusursuzluğu Keşfedin
Yeni Nesil Canon XF705 Kamera ile Kusursuzluğu Keşfedin
06.10.2018 11:14

Canon, XF serisi kameralarına yeni bir ürün daha ekledi: XF705. Yeni nesil XF- HEVC formatının kullanıldığı XF705, 4K video kalitesi, geliştirilmiş 12G-SDI arayüzü ve IP akışı ile güçlendirilmiş HDR becerileri sayesinde video yaratıcıları için ideal bir seçenek oluyor. Özellikle Canon’un video sıkıştırma standardı Material Exchange Formatı’ndan (MXF) faydalanarak geliştirdiği High Efficiency Video Codec (HEVC) formatıyla XF705, iki kat daha fazla verimli yeni bir teknoloji sunuyor.

1.0 tip CMOS sensör ve DIGIC DV6 işlemcinin birlikte kullanıldığı XF705, 4K UHD veri kullanımını hızlandırarak daha akıcı hale getiriyor.

Manuel çekimlerde kontrol siz de olsun

XF705, Canon’un eşi benzeri olmayan Dual Pixel CMOS AF özelliği sayesinde 1.0 tip CMOS sensörle daha büyük kritik odak ayarları yapılmasını sağlıyor. Dokunmatik odak kontrolü imkânı tanıyan XF705, doğru ve hızlı otomatik odaklanmaya yardımcı oluyor. Yüzden algılamalı AF ve nesne takibi de yapabilen XF705, video ve fotoğraf çekimlerinde manuel olarak maksimum kontrolün sağlanması için güçlü görüntü sabitlemesine (IS) ve 15x optik zoom aralığına, maksimum f/2.8 diyafram değerine, 25,5mm geniş açıya sahip.

Görüntüleri aynı anda farklı formatlara dönüştürüyor

XF705, hem Hybrid Log Gamma (HLG) hem de Quantisation (PQ) HDR formatlarını kullanarak dahili HDR dosyası biçiminde kaydedilmesini sağlıyor. Diğer yandan XF705, SD karta dahili olarak bir HDR dosyası kaydederken SDR sinyali çıkışı yaparak eş zamanlı HDR/SDR üretimini destekliyor. Ek SDI kablosu üzerinden yüksek kalitede ve sıkıştırılmamış UHD 50P sinyali iletebilen geliştirilmiş 12G-SDI arayüzüne sahip olan XF705, HEVC formatında 4K UHD HDR akışını gerçekleştirebiliyor.

XF705 - Temel Özellikler

  • XF-HEVC ile UHD/50P 4:2:2 10-bit destek
  • Basit HDR iş akışı
  • Geliştirilmiş 12G-SDI ve IP akışı
  • Doğru ve güvenilir dual piksel CMOS AF
  • Geniş açılı 15x L serisi lens.
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.