Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Razer’dan Yeni Seviye Profesyonel Yayın Kulaklığı: Razer Ifrit
Razer’dan Yeni Seviye Profesyonel Yayın Kulaklığı: Razer Ifrit
06.10.2018 11:23

Oyuncular arasında lider yaşam tarzı markası olan Razer, yaptığı bir duyuru ile Razer Ifrit’i duyurdu. Yayıncılar ve oyuncuların daha özgür hareketler ve daha konforlu uzun ve yayınlar için üretilen bu yeni mikrofonlu kulaklık verdiği avantajların yanında ses kalitesinde de profesyonellik sunmaya devam ediyor.

Kulak içi kulaklık temelinde oluşturulan Ifrit kulaklık setinin düşük profilli tasarlanmış ergonomik yapısı onu nerdeyse yokmuş gibi hissetmenizi sağladığı için standart büyüklükteki kulaklık setlerinin aksine yayınlar ve oyun süreçlerinde daha geniş hareket özgürlüğü ile daha konforlu bir yapı sunuyor. Fakat ergonomide atladığı bu yeni seviye onun Razer profesyonelliğinden ödün vermesine sebep olmuyor, nitekim bütün Razer kulaklıklarındaki ses kalitesi, kulak içi kulaklıkları ve kapasitif mikrofonu ile profesyonel düzeyde kalite sunuyor.

Kaba tasarımlı yayıncı kulaklıklarından çok farklı bir yapısı bulunan Ifrit’in bu özelliği ile sürekli farklı ekranlara bakmak ve hareket özgürlüğüne ihtiyaç duyan yayıncıya hem hareket özgürlüğü sunuyor hem de ayarlanabilir mikrofonu ile kullanıcıyı rahatsız etmeden üst seviye ses aktarımını daimi olarak sürdürüyor.  

Oyun dışı yayınlar odak alınarak tasarlanan Ifrit kolay taşınabilmesi, tek kablo bağlantısı gibi özellikleri ile de sıra dışı bir yayın kulaklığı olmaya aday. Mikrofonu ile de kristal ses kalitesi sunan Ifrit bu yönüyle de standart yayın kulaklık ve mikrofon setlerinin üstüne çıkıyor. Xbox One ve PS4 ile de uyumlu olan Ifrit dilerseniz gampad üzerinden gerekse de PS4’te Razer ses güçlendiricisi yardımı ile bağlanabiliyor.

Razer USB Audio Enhancer (Ses Güçlendirici) ile birlikte gelen Razer Ifrit bu şekilde analog girişini USB’ye çevirerek her türlü giriş için uygunluk sağlıyor. Ses kalitesinde de güçlendirme yapan bu ses kartının bir diğer özelliği ise iki farklı Ifrit’in tek bir PC’ye aynı anda bağlanmasını sağlıyor. Bu da iki kişilik yayınlarda oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

Razer USB Audio Enhancer sadece Ifrit için kullanılacak şartı ile de gelmiyor. 3.5 mm jak girişine sahip bütün kulaklılarınızı bu ses kartı ile USB girişlerine çevirebiliyorsunuz. Ses kartı, satılan pakete göre ya Ifrit ile birlikte gelecek ya da ayrı satılıyor olacak.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.