Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rohde & Schwarz Netflix Post Technology Alliance Programına Katılıyor
Rohde & Schwarz Netflix Post Technology Alliance Programına Katılıyor
23.10.2018 17:48

Netflix, Post Technology Alliance programını açıkladı. Rohde & Schwarz birçok Netflix orijinal yapımının post prodüksiyon ve dağıtımında kullanılan R&S CLIPSTER 6.7 master ve dağıtım iş istasyonu ile programın açılışına katılanlardan. Post Technology Alliance programı Netflix teknik ve tedarik şartnamelerine uyan ve gelecekte uymaya devam edecek olan ürünleri destekliyor. Netflix’in post prodüksiyon çözüm ortakları, Post Technology Allience logolu araçlara güvenebilirler.

Netflix sistemi programa kabul etmeden önce R&S CLIPSTER’ı değerlendirip test etti. Rohde & Schwarz iş istasyonunun tüm teknik ve iş akış gereksinimlerine uymasını garantilemek için Netflix mühendisleriyle işbirliği yaptı ve ürün yenilik ve müşteri hizmeti desteği taahhüt etti. IMF (Interoperable Mastering Format)  oluşturma süreci araç geliştirmeden post prodüksiyon kullanımına ve içeriğin Netflix’e teslimine kadar değerlendirildi. Rohde & Schwarz bir katılımcı olarak Netflix’in gelişen yol haritasına ve mühendislik kaynaklarına erişebildiği için ihtiyaç duyduğunda en yeni özelliklere sahip araçlar geliştirebiliyor. Post prodüksiyon çözüm ortakları kullandıkları araçların Netflix teknik şartnamesine uygunluğundan emin olabiliyorlar. Ayrıca zengin dökümantasyona, eğitime ve desteğe de erişime sahipler.

Netflix post prodüksiyon çözüm ortaklığı ve bütünleştirme direktörü Chris Fetner şunları söyledi: “Netflix’te yaratıcı çözüm ortaklarımıza güç katmak inanılmaz önemli, ve Post Technology Allience programı prodüksiyondan post prodüksiyona kadar daha kesintisiz bir deneyim oluşturdu. Post Technology Alliance logosunun temsil ettiği daha iyi karşılıklı çalışma uyumluluğu ve daha hızlı yenilikler, sanatçılara enerjilerini asıl önemli olan şeye, öykü anlatımına yoğunlaştırma imkanı veriyor.

R&S CLIPSTER iş istasyonu sinema filmleri ve televizyon dizilerinin master oluşturma ve dağıtımında standartları belirliyor. Post prodüksiyon firmalarına hizmetler oluşturmaları için bir temel sağlıyor. R&S CLIPSTER içerdiği araçlarla post prodüksiyonun çeşitli aşamaları sırasında 4K 120p’ye kadar taban bant SDI veya profesyonel medya formatlarını destekleyebiliyor. R&S CLIPSTER uygunluk onayı, VTR emülasyonu, doğrusal olmayan kurgu, gerçek zamanlı görüntü işleme, gelişmiş renk format dönüşümleri gerçekleştirebiliyor, hatta operatörlere çıkış sihirbazlarıyla çok sayıda profesyonel formatta güvenilir dağıtım yapmakta yardımcı oluyor. R&S CLIPSTER dijital sinema paketleri, IMF (karşılıklı çalışma uyumlu master oluşturma formatı) paketleri, AS11 ve AS02 paketleri üretebiliyor; mükemmel kalite, güvenilirlik ve performans sağlıyor. Dosyaları yaratmanın yanı sıra R&S CLIPSTER QC, gözden geçirme, onay için güçlü görüntü oynatımı da gerçekleştiriyor. 16 adet gömülü SDI ses kanalı ve 16 adet AES/EBU kanalıyla SDI, DisplayPort ve HDMI aracılığıyla banda playout yapabiliyor. 

Rohde & Schwarz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 575  30 33 numaralı telefondan Rohde & Schwarz Türkiye’yi arayabilirsiniz.