Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design URSA Mini Pro için Uzaktan Bluetooth Kamera Kontrol Uygulaması Piyasada
Blackmagic Design URSA Mini Pro için Uzaktan Bluetooth Kamera Kontrol Uygulaması Piyasada
28.07.2017 12:41

Blackmagic Design, müşterilerinin URSA Mini Pro kameralarını Bluetooth aracılığıyla uzaktan kontrol etmelerine yarayan bir iPad uygulaması olan Blackmagic Camera Control ile birlikte URSA Mini Pro kameraları için Camera 4.4 güncellemesini piyasaya sürdüğünü açıkladı. Yeni Blackmagic Camera Control uygulaması, Blackmagic Design’ın geçtiğimiz aylarda NAB fuarında tanıtmış olduğu URSA Mini Pro kameraları için açık protokole dayalıdır.

Blackmagic Camera 4.4 güncellemesi Blackmagic Design internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Yüklendikten sonra, kullanıcılar Apple app store’dan Blackmagic Camera Control iPad uygulamasını indirebilirler.

Tüm URSA Mini Pro kameraları dahili Bluetooth bağlantı özelliği içeriyor ancak şimdiye kadar bu özelliği etkinleştirilmemişti. Dahili Bluetooth özelliği kullanıcıların 30 fit uzaklığa kadar bir mesafeden komut göndermesini ve almasını mümkün kılacaktır. Kamera iPad ile eşleştirildiğinde, kullanıcılar uzaktan URSA Mini Pro’yu açıp kapatabilir, tüm önemli ayarları değiştirebilir, dijital bir çekim tahtası kullanarak metadata’yı değiştirebilir ve ilave edebilir ve ayrıca kaydı tetikleyebilir. Blackmagic Camera Control uygulaması; crane, drone, sualtı yuvaları veya ulaşılması zor olan başka herhangi bir yerde konumlandırılmış kameraları kontrol etmek durumunda olan kullanıcılar için idealdir.

URSA Mini Pro’nun Bluetooth desteğini daha da esnek hale getirmek için, Blackmagic Design kendi kamera kontrol çözümlerini geliştirmek isteyen kullanıcılar için yeni bir açık protokol geliştirmiştir ve bir geliştirici API ile örnek kod da yayınlamaktadır. Bu ücretsiz API ve örnek kod bu yaz hazır olacaktır.

Blackmagic Camera Control uygulamasına ek olarak, Blackmagic Design ayrıca URSA Mini Pro kameralara Bluetooth işlevselliğini ve yeni zaman kodu önayar seçeneklerini ilave eden Camera 4.4 güncellemesini de piyasaya sürdü. Bu güncelleme ayrıca Canon 18-80mm T4.4’te iris, odak ve kayıt tetikleme için uyumluluğun yanında geliştirilmiş EF, PL ve B4 desteği, geliştirilmiş dijital çekim tahtası işlevselliği ve URSA Mini 4K kameralarda geliştirilmiş zebra çizgileri katmanları ilave eder.

“URSA Mini Pro inanılmaz görüntü kalitesinin yanı sıra yayın özellikleri ve kontrolleri, dahili ND filtreleri ve birbiriyle değiştirilebilir lens mount’ıyla çok popüler olmuştur,” diye ifade etti Blackmagic Design CEO’su Grant Petty. “Yeni Blackmagic Camera Control uygulaması ve açık API ile imkanlar gerçekten sınırsızdır. Kullanıcılar artık Bluetooth desteğini kullanarak tamamen kendilerinin tasarladığı kişiselleştirilmiş uzaktan kontrol çözümlerini geliştirmeleri için ihtiyaçları olan araçlara sahip olacaktır.”

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.