Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Calogero Konserinde Panasonic VariCam LT Kameralar
Calogero Konserinde Panasonic VariCam LT Kameralar
13.07.2019 14:11

Fransız şarkıcı ve söz yazarı Calogero, Liberte Cherie turnesi kapsamında Paris’teki efsanevi Olympia konser salonunda konser verdi. Altı milyon albümü satılan sanatçının konseri, TMC televizyon kanalında en çok izlenen saatlerde canlı yayınlandı. HDLOC konserin kaydı için 12 adet Panasonic VariCam LT kamera sağladı.

Konserin HD çekimi için sıra dışı önlemler alınmak zorunda kalındı. Sanat yapım ekibi, zayıf ışıklı koşullarda görüntü çekim yetenekleri nedeniyle Panasonic VariCam LT kameraları tercih etti. 

HDLOC iki yıl önce 4K teknolojisine ve geniş sensörlü kameralara geçmekte olan müşterilerini desteklemek için Panasonic VariCam LT kameralar satın almaya karar verdi. LT kameraları Visual Impact France Teknik Müdürü Patrick Bourdareau tavsiye etti. 

HDLOC Genel Müdürü Nicolas Foulon, piyasadaki tüm rakip modelleri karşılaştırdıktan sonra Panasonic VariCam LT kameralara yatırım yapmaya karar vermek için düşünmeye bile gerek kalmadığını belirtti.

HDLOC firmasının kurduğu VariCam ile tam uyumlu özel bir SMPTE fiber iletim sistemi, senkronizasyon, yüksek kaliteli sinyaller, süper sinyaller, ağ, tally, interkom, TC gibi çok sayıda sinyalin taşınmasını sağladı.

Sistem Panasonic VariCam LT kameralarla bir araya gelince kullanıcılar LUT 709 ile bir HD kayıt, V-Log olarak da ikinci bir kayıt yapabiliyorlar. Panasonic VariCam LT bir P2 karta 4K V-Log (veya UHD), aynı anda bir SD karta da proxy kayıt yapıyor.

Denetim odasındaki Panasonic AK-HRP1000 uzaktan kumanda panelleri sayesinde kullanıcılar kamera kontrol ünitesine eksiksiz erişim elde ediyorlar. Fotoğrafta bir AMP/VISUAL YV OB aracı içerisine bütünleştirilmiş olarak görünüyor. Parçalarına ayrılabilen denetim odasının koşullarına da uyarlanabiliyorlar.

Panasonic VariCam LT kameralardan ikisine uzun odaklı lensler kullanabilmek için B4 – PL adaptörü takıldı. B4 adaptöründen kaynaklanan her türlü adım kaybı, ek gürültü veya görüntü kalitesi kaybı olmadan VariCam’in yüksek hassasiyetiyle telafi ediliyor. 

Dört adet Panasonic VariCam LT kamera P/T kafalarının üzerinde konumlandırıldı ve sahne arkasından uzaktan kumanda edildi. Lensler PL yuva üzerinde 10mm sabit odak uzunluğundan 2/3 inç 22x zoom lense kadar değişiyor ve Fujinon’un Cabrio 20-120 zoom lenslerini de içeriyor.

Projeye HDLOC’un çözüm ortakları AMP VISUAL TV, TAIPAN, MICROFILM, KALISON, VISUAL IMPACT FRANCE, BSF ve Tigre Productions da destek verdi. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı Yayıncılık’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.