Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Calrec Brio ile Ses Eğitimi
Calrec Brio ile Ses Eğitimi
24.07.2019 09:19

Tüm dünyada okullar ve yüksek öğretim kurumları yeni kuşak yayın mühendislerini eğitmenin yollarını arıyor ve sadece kavramlar ve teoriden ibaret olmadığını keşfediyorlar. Başarılı kursların kapsamlı yayın eğitimlerinin teknik eğitim ve pratik uygulamalarla hazırladığı öğrenciler, çalışma hayatına güvenle girebiliyorlar. Calrec Audio’nun konsolları ve ses ağ çözümleri yakın süreçte birçok eğitim kurumuna kuruldu.

Calrec Brio serisi küçük yapısı, gücü ve uygun maliyeti, Calrec ses kalitesi gibi nedenlerle bu alanda tercih edilen konsol haline geldi. Yüksekokul ve üniversitelerde diğer Calrec konsolları kurulsa da, Brio öğrencilere endüstri standardında araçlar kullanarak pratik deneyim kazandırmak için boyut ve bütçe bakımından ideal bir konumda.

Birleşik Krallık’taki University of Surrey büyük bir yenileme çalışmasının önemli bir parçası olarak televizyon stüdyosunu bir Calrec Brio36 ile zenginleştirdiğinde, Müzik ve Medya Bölümü Başkanı Profesör Tony Myatt Calrec’i “sahadaki endüstri liderlerinin tercihi” olarak tanımladı. Kurumda okuyan öğrenciler Brio’nun bağlantılarını ek bir I/O kutusu ile genişleterek ağ yeteneklerinin avantajlarından yararlanıyorlar. MADI kartı girişleri Brio’yu tesisin ana ses stüdyosuna bağlıyor, ve bir Dante kartı profesyonel seste çok önemli olan IP üzerinden sesi öğretmek için kullanılıyor. 

Brio’nun boyutu küçük ama işlev ve özelliklerden ödün vermiyor. Brio 36 fader’li çift katmanlı yüzeyli (Brio36) veya 12 fader’li çift katmanlı yüzeyli (Brio12) olarak alınabiliyor. Her iki model de belli bir alanda benzer tüm diğer ses konsollarından daha fazla fader sağlıyor. Bunlarla birlikte Brio’nun bütçe dostu fiyat noktası rekabette öne çıkıyor ve Kaliforniya’daki Chapman University’nin Dodge College of Film and Media Arts yüksekokulundaki programları için bu konsolu seçmesinin en önemli nedenlerinden birini oluşturuyor.

Brio Calrec’in başarılı Bluefin2 serisindeki diğer konsollarla aynı DSP’ye sahip olduğu için, ses kalitesi dünyanın en yüksek profili televizyon etkinliklerinde kullanılan daha büyük konsollarıyla aynı ses kalitesini sunuyor. Konsolun mikrofon ön yükselteçleri temiz ve saydam olup, mükemmel geçiş tepkisi veriyor. EQ, sıkıştırıcı ve dinamik aralığın kalitesinin yanı sıra, Calrec’in ürün mühendisleri en net ve sade yüzey düzenini garantilemeye çok önem veriyorlar. 

Florida Winter Park’taki Full Sail University de çeşitli kapasitelerde Calrec konsolları kullanıyor. Kurum film okulunda Hydra2’li Brio, gösteri yapım öğrencileri için Summa, dünya kalitesinde performans mekânında ise Artemis ve Brio36 kullanıyor. Maine, Bangor’daki Husson University’nin New England School of Communications (NESCom) fakültesinde Calrec Summa konsol öğrencilere gerçek ses miks deneyimi kazandırıyor.

University of Oklahoma’nın Intercollegiate Athletics bölümünün görüntü yapım birimi SoonerVision’daki yayın ekibi, canlı spor yapımları için Brio kullanıyor. Zaten Artemis konsola sahip okul, kısa süre önce bir de Brio satın aldı. 

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.