Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Digigram Audioway Bridge IP Stüdyo Çözümü
Digigram Audioway Bridge IP Stüdyo Çözümü
26.08.2017 12:04

Digigram yeni Audioway serisi IP stüdyo çözümlerinin ilki olan Audioway Bridge’i piyasaya sürüyor. Bir stüdyoda veya ağ bağlantılı birden fazla stüdyodaki eski ve IP ses donanımları arasında bir ağ geçit yolu oluşturan Audioway Bridge, kullanıcılara MADI, AES67, Ravenna, Dante/AES67, Livewire+ veya AES/EBU girişi yapıp sesi bu formatlardan herhangi birine yönlendirerek çıkış yapma imkanı veriyor. Hem canlı yayın hem de yapımda yeni IP tabanlı sistemlerin yanı sıra eski ses cihazlarının da kullanılmasını kolaylaştıran Audioway Bridge, IP’ye geçişin maliyet ve karmaşıklığını azaltıyor.

Tek kasada eksiksiz bir sistem olan Digigram Audioway Bridge, yayıncıların geçiş tekniklerini kolaylaştırmaya yönelik, karmaşık ve pahalı ağ geçit yollarının yerini almaya aday. Kabinde tek raf birimlik yer kaplayan geçit donanımı sadece IP üzerinden ses (AoIP) akışlarını birleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda iki sistem arasında saat senkronizasyonu da sağlıyor.

Çift AES67 gigabit 2 x 64 tam çift yönlü I/O kanallı Audioway Bridge, hem eski 64/64 MADI I/O ve 8/8 AES/EBU arabirimlerle, hem de IP ve eski ses sistemleri arasında tüm senkronizasyon işlemlerini yapan yüksek hassasiyette PTP master saat ile donatıldı. PTP senkronizasyonu denetimli bir geniş alan ağı (WAN) üzerinde esnek IP geçit yolunu desteklemek için çok geniş alıcı tampon belleği (20 milisaniye) de içeriyor.

Audioway Bridge’in gömülü yönlendirme matrisi ve açık kaynaklı EMBER+ protokol desteği, stüdyo yönetim sistemlerine bağlantıyı kolaylaştırıyor. Unicast akışları için SIP desteğinin yanı sıra, Audioway Bridge Ravenna (mDNS) ve SAP (Dante/AES67) AoIP akışlarını da tespit edebiliyor.

Digigram ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.