Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony’den Yeni E-mount Sinema Lensi FE C 16-35mm T3.1 G
Sony’den Yeni E-mount Sinema Lensi FE C 16-35mm T3.1 G
21.11.2019 18:03

Sony’nin FX9 tam kare formatlı kamerası ile kullanılmak üzere tasarladığı yeni tam kare E-mount lens FE C 16-35mm T3.1 G, profesyonel görüntü yaratma için yüksek optik performans, güvenilir çalışma ve akıllı çekim işlevleri sunuyor. Venice’den değiştirilebilir lensli Alpha kameralara ve yeni FX9’a kadar çeşitli E-mount yuvalı kameralara uyumlu bu yeni lens, profesyonel çekim yapan içerik yaratıcılarına benzersiz yaratıcı esneklik getiriyor. 

Tam kare görüntü çekiminde yenilik yaratan lens

Yeni lens LFS (Large Format Sensor) çekimleri destekleyen ve geliştiren E-mount yuva sisteminin akıllı çekim işlevleriyle uyumlu. Yeni tam kare formatlı FX9 kamerayla birlikte kullanılan yeni lens, hızlı ve hassas otomatik odaklama sayesinde hızlı hareket eden nesnelerin takip edilmelerini mümkün kılarken, sığ bir alan derinliğini koruyor. 

Etkileyici bokeh ve köşeden köşeye çözünürlük

Son derece yüksek, 0.01 mikron yüzey hassasiyetli iki XA (Extreme Aspherical) eleman ile birlikte 11 kanatlı diyafram açıklığı, her karede güzel ve pürüzsüz bokeh (odak dışı alanları bulanıklaştırma) efekti sağlıyor. İki XA elemanı ve üç yuvarlak lens alan eğrilmesini ve astigmatlığı etkin olarak azaltacak şekilde yeniden konumlandırılmışlar ve iki ED (Extra-low Dispersion) camıyla birlikte renk bozulmasını da azaltıyorlar. Ayrıca gezer odak (floating focus) her zoom konumunda üstün çözünürlük sağlıyor. Nano AR yansıtma önleyici kaplama, parlama ve gölgelenme olaylarını büyük oranda azaltıyor. 

Üç bağımsız halka, kameradan uzaktan kumanda ve çıkarılabilen servo zoom

Yeni E-mount lens FE C 16-35mm T3.1 G, üç bağımsız odak, zoom ve iris halkası sayesinde içerik yaratıcılara tam olarak istedikleri sonuçları elde etme imkanı veriyor. Doğrusal tepkili MF (Manuel Focus), hassas manuel odaklama için elle mekanik odak ayarına izin veriyor. Geniş dönüş açılı odak halkasındaki mesafe skalası, tekrar tekrar çekilmesi gereken sahneler boyunca aynı odak konumunun hızla ve kolayca ayarlanmasını sağlıyor. 

FX9 gibi uyumlu kameralar, uzaktan kumandalar ve desteklenen akıllı telefon uygulamaları kullanılarak, kameradan eksiksiz zoom, iris ve odak denetimi yapılabiliyor. Bu özellik lens kullanımını çok kolaylaştırıyor ve kritik anları yakalama fırsatı veriyor.  

FE C 16-35mm T3.1 G bir dizi lens aksesuarını destekleyerek çeşitli çekim tarzlarını kolaylaştırıyor. Her lens halkasının üzerindeki endüstri standardında 0.8mm diş aralıklı mekanizma, follow focus kullanabilme seçeneği sunuyor. 

FE C 16-35mm T3.1 G lensle birlikte piyasada yaygın bulunan 115mm çaplı matte box ve lens desteği, hassas, tepkisel ve tam doğru çalışma için kullanılabiliyor. Çekim sırasında yanlışlıkla iris değişikliği olmaması için iris halkası sabitlenebiliyor. Kullanıcının tercihine göre zoom halkasının dönüş yönü ters olarak teslim edilebiliyor. Çıkarılabilen servo zoom, pürüzsüz zoom yapmayı sağlıyor. 

Yeni sinema lensi FE C 16-35mm T3.1 G, 2020 yılının ilkbaharında piyasaya sürülecek.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.