Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dahili NDI desteğiyle Panasonic’ten dev bir adım
Dahili NDI desteğiyle Panasonic’ten dev bir adım
16.09.2017 10:48

Panasonic, dahili Ağ Cihazı Arayüzü (NDI) desteğine sahip profesyonel entegre kameraları serisini tanıttı.

Yüksek verimli yeni modla zenginleştirilmiş, tam entegre NDI sürüm 3 desteği sayesinde kullanıcılar Panasonic profesyonel PTZ kameralarını bir NDI ağına doğrudan bağlayabiliyor. Bu yeni kameralar, NewTek TriCaster® ve NewTek’in profesyonel video switcher IP serisi sayesinde, NDI kapasiteli diğer yüzlerce ürünle sorunsuz bir biçimde entegre ediliyor ve ek yapılandırmaya gerek olmadan NDI tabanlı video üretimi iş akışlarının gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Panasonic’in piyasada önde gelen mevcut PTZ modelleri arasına girerek olan AW-HN38, AW-HN40, AW-UN70 ve AW-HN130, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak. AW-HN38, AW-HN/HE40 modelindeki güçlü özelliklere sahip olmasının yanı sıra 22x yakınlaştırma, HDMI ve yerel IP bağlantısıyla, yüksek kaliteye sahip bir model olarak PTZ serisine ekleniyor.

“N” kameraların menüsünde, NDI ağında tam uyumluluk ve en iyi performans sağlamak için ayarları yeniden yapılandıran bir NDI modu yer alacak. Bu mod; tek bir kablo üzerinden, gecikme süresi çok düşük olan video, ses, PTZ kontrolü, sayım ve güç sağlayan bir iş akışını mümkün kılıyor. 

NewTek Başkanı ve CTO’su Dr. Andrew Cross PTZ kameralarla ilgili şunları söyledi: “NewTek olarak NDI sürüm 3’le, Panasonic’in yeni nesil ürünleriyle olan ilişkimizi öne çıkarıyor ve müşterilere IP videoyu eksiksiz ve uçtan uca deneyimleme fırsatı sunuyoruz. NDI teknolojisinin etkin olduğu ürünlere sahip milyonlarca son kullanıcıya, robotik PTZ kontrolü ve görüntü kalitesinde gerçek sektör standardını getiren Panasonic ile yıllardır yakın bir işbirliği içindeyiz. Dahili NDI teknolojisine sahip Panasonic PTZ kameraları, daha verimli ve daha iyi bir gösterim yaratma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.”  

Panasonic tarafından NAB 2017’de tanıtılan ve sonbaharın sonlarına doğru piyasaya sunulacak AV-HLC100 switcher, NDI özelliğine sahip yüzlerce cihazdan biri. NDI özelliğine sahip Panasonic PTZ kameralarının AV-HLC100 switcher ile bir araya gelmesi, benzersiz bir yeni nesil iş akışı sağlayacak . Ayrıca son kullanıcıya çekim ve canlı prodüksiyon sürecindeki eksiksiz IP bağlantısını sunacak.

Panasonic Broadcast & ProAV EMEA Pazarlama Yöneticisi Nela Pertl görüşlerini şöyle dile getirdi: “Panasonic, profesyonel uzaktan prodüksiyon kameralar ve sistemlerle ilgili ilk günden bu yana inovasyon yapıyor. Bu yeni kameralar, neredeyse her yerden uzaktan prodüksiyon yapma fırsatı sunması anlamında çok büyük bir gelişme.

AW-HE40, AW-UE70, AW-HE130 modellerinin standart sürümlerini satın almış ya da satın alacak olan müşteriler, kameralarının NDI özelliklerini yükseltmek ve etkinleştirmek için 2017 sonbaharında NewTek’in web sitesini (new.tk/ndi_panasonic) ziyaret edebilir.

NDI özelliğine sahip kamera serisinden AW-NH40/AW-UN70 sonbaharda, AW-HN130 ise kış aylarında piyasaya sunulacak. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.