Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MultiDyne Ses Ailesini C-Series Gömülü Monitörlerle Güçlendiriyor
MultiDyne Ses Ailesini C-Series Gömülü Monitörlerle Güçlendiriyor
19.09.2020 14:36

MultiDyne, Census Digital’ı satın aldıktan sonra zengin özeliklere sahip C-Series gömülü ses monitörleriyle ürün serisini güçlendirdi. Census Digital tarafından geliştirilen C-Series, özel olarak ses takip uygulamalarına yönelik özelikleriyle stüdyoların, mobil prodüksiyonların ve post prodüksiyonların yayın kalitesi gereksinimlerini etkin maliyetle ve tam olarak karşılıyor.

Altı adet C-Series gömülü ses monitörünün her biri belli bir gereksinime yönelik olarak yapılandırıldı ve aynı ergonomik ön panel tasarımını ve sezgisel kullanıcı arayüzünü paylaşıyor. Kullanıcılar menü ekranlarında kaydırmak yerine gerekli ses takip işlevlerine daha hızlı erişebiliyorlar. Kullanıcılar yayın sırasında her bir kanalı ayrı ayrı dinleyebiliyor, yönetmeliklere uygunluk için ses şiddeti düzeylerini ayarlayabiliyor, çıkışı harici hoparlörlere aktarabiliyor, sol/sağ kanallarda downmiks işlemi gerçekleştirebiliyor ve diğer kritik ses takip işlerini yerine getirebiliyorlar.

C-Series gömülü ses monitörleri, SDI sinyali içerisindeki her gömülü AES-EBU kanalından ses verilerini kusursuz şekilde çıkartıyor. Operatörler çıkartılan bu ses verilerini ön paneldeki ekranlarda görebiliyor ve kulaklıklar ya da harici güçlü monitör hoparlörleriyle (kurgu sistemleri için ideal) dinleyebiliyor, C-Series ön panelinden ses yüksekliğini denetleyebiliyorlar. Kullanıcılar LKFS (Loudness, K-weighted, relative to Full Scale) ölçüm göstergeleri ve araçlarını kullanarak ses yükseklik düzeyleri gibi önemli ses değişkenlerini CALM’a uyumlu yayın standartlarına uyacak şekilde belirleyebiliyorlar. 

Hafif yapılı C-Series, çeşitli AES/EBU ve analog kanal sayıları için tekli ve ikili kabin rafı ünitesi yapılandırmalarında dört adet az yer kaplayan 3G/HD/SD-SDI gömülü ses monitörü içeriyor. Beşinci bir ünite olan C16V-2, bir LCD video ekranına ek olarak SDI sinyali içerisinde gömülü 16 ses kanalının tümünün görsel ve işitsel olarak izlenmesini sağlıyor. 

Altıncı bir ünite olan C-Series C64A-1, tek bir standart MADI (Multichannel Audio Digital Interface) taşıma mekanizmasının 64 kanalının tamamının hızlı görsel ve işitsel olarak izlenmesine imkan veriyor. Bu ünite MADI formatıyla uyumluluk için TDM akışının kodunu güvenilir şekilde çözüyor ve kullanıcılara ön panel üzerinde 64 adet çubuk grafikli VU metre izleme esnekliği sunuyor. 

Arka paneldeki bir Ethernet portu sayesinde operatörler sistemi endüstri standardında openGear dijital sinyal işleme platformuna bağlayabiliyor ve openGear’ın ücretsiz Dashboard yazılımını kullanarak denetleyebiliyorlar. Böylece kullanıcılar bu platformu destekleyen onlarca üreticiden yüzlerce openGear kartına erişerek yeteneklerini arttırabiliyorlar. 

MultiDyne C-Series monitörlerin içerisine fiber bağlantı ve taşıma katmanları bütünleştirmeyi ve openGear ortamları içerisinde fiber görüntü taşıma sistemleriyle daha geniş karşılıklı çalışma uyumluluğu sunmayı planlıyor. 

MultiDyne ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.