Broadcasterinfo • Sayı:67 • Ekim 2009

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
The Media Festival 09

Orsatek – Fikret Eryılmaz

1.Karar alıcı pozisyondaki kişiler fuarda çok görülmedi, genelde gelişmeleri yakından takip etmek isteyen sektör çalışanları, merak ettikleri konuları, gelip fuar alanında inceleme fırsatı buldular. Bunun yanında Anadolu’da yayıncılık yapan fakat sık sık İstanbul’a gelip demo ve tanıtım toplantılarına katılma imkanı olmayan kişiler de bu fuar sayesinde gelip bütün ürünleri görme imkanı buldular.2. Fuar’da bir yayıncı kuruluşun yayın iş akışının tüm adımlarını kapsayan, modüler ve ölçeklendirilebilir, Cinegy Workflow ürünü tanıtıldı.
Cinegy MAM : Medya arşiv yönetimi kısacası sistemin merkezi
Cinegy Ingest: SDI sinyalden, dosya ya da DVD’den DVB-S sinyalden P2 kartlara kadar çeşitli kaynaklardan HD/SD videoların dijital ortama aktarılması.
Cinegy Media Desktop: Paylaşımlı olarak, arşiv yönetimi, edit, ara/bul, yayına gönder, kullanıcı yönetimi.
Cinegy CineWeb : Web arayüzü ile arşiv yönetimi, arama bulma ve kaba kurgu.
Cinegy Extreme: post edit
Cinegy Air : Video Server ve Automasyon yazılımı
Cinegy Gateway: SDI to RTP/UDP yada RTP/UDP to SDI çevirimi
Cinegy Route :RTP/UDP stream yönlendirme.
Cinegy Monitor : Yazılım tabanlı Multiviewer.Cebit 2009’da Cinegy Workflow ürün ailesinin yeni bireylerinden yazılım tabanlı video router olan Cingey Router ve yine yazılım tabanlı Multiviewer olan Cinegy Monitor ürünlerinin tanıtımı yapıldı. Ürünlerin yazılım tabanlı olması ve kanal sayısının kullanılan donanımın kapasitesi ile sınırlı olması çok ilgi gördü. Bu ürünler sayesinde geleneksel yayın teknolojilerinde yer alan Video Router ve Multiviewer ihtiyaçları, yazılımsal olarak ve çok uygun maliyetlerle karşılanmış oldu.

Ayrıca Türkiye’de bir çok habercinin ve haber departmanının yıllardır kullandığı EGS Newsworks Haber otomasyon yazılımı da ziyaretçilere tanıtıldı.

Fuar süresince standımızı ziyaret eden ziyaretçilere ürün kataloglarımız ve ücretsiz demo yazılımlarımız dağıtıldı.

3. Broadcast, Cable & Satellite fuar alanının diğer alanlardan ayrı tutulması gelen ziyaretçilerin konu ile ilgili kişiler olması açısında faydalı oldu. Böylece hem katılımcıların hemde ziyaretçilerin gereksiz zaman kaybı önlenmiş oldu.