Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Marcella Dizisinde Panasonic VariCam 35 Kamera Kullanıldı
Marcella Dizisinde Panasonic VariCam 35 Kamera Kullanıldı
02.04.2018 12:57

Ödüllü Görüntü Yönetmeni Kate Reid, polisiye dizisi Marcella’nın merakla beklenen ikinci serisini çekmek için Panasonic VariCam 35 kamera kullandı. Beğenilen Netflix dizisi önceki yıl dokuz milyondan fazla izleyiciyi çekti. Dizide Anna Friel’in oynadığı Dedektif Marcella Backland, cesedi kaybolduktan yıllar sonra bulunan genç bir çocuğun ölümünü araştırıyor.

İskandinav suç dizisinin ilk serisi Londra kışının derinliklerinde çoğunlukla gece çekildiği için karanlık, olumsuz hisler uyandıran bir görünüm sunuyor. Ancak çekimin çalışma akışına göre ikinci seri yazın çekilmesine rağmen, yazar ve yapımcı Hans Rosenfeldt ile ilk serinin yönetmeni Charles Martin, bu karamsar görünümü ikinci seride de sürdürmek istediler.

Görüntü Yönetmeni Kate Reid yorum yaptı: “Ortam oldukça karanlık olduğu için çok dramatik bir şekilde aydınlatma imkanı vardı, ve tarzını sevdiğim ilk serideki atmosferi takip edebildiğim için çok sevindim.

Oyuncular ve yapı ikinci seride aynen devam edebilse de, Kate Reid ikinci seriyi farklı bir kamerayla tercih etti, ama yine de birinci seride yaratılan gerilim benzer, görünümü elde etmeyi başardı. 

Kate açıkladı: “Netflix yapımlarını 4K çekme zorunluluğu, hazırlık aşamasında test etmek istediğim kamera sayısını beşe indirdi. Birinci sezonun çekildiği Sony F65 dahil hiçbirini daha önce kullanmamıştım.

Reid ekledi: “VariCam 35’i çok beğendiğimi söylemem gerekiyor. Fiziksel olarak kamerayı elde taşımamızı gerektiren küçük yerlerde çekim yaptığımız için küçük boyutu karar vermemizdeki etkenlerden biri oldu. VariCam’in görüntülerinden ve özellikle çift ISO özelliğinden çok etkilendim. Bazı deneme çekimleri yapıp renk derecelendirme sistemine aldıktan sonra ışık yönetiminde başarılı olduğumuzu gördüm.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.