Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > CBC/Radio-Canada Lawo VSM IP Yayın Denetim Çözümünü Seçti
CBC/Radio-Canada Lawo VSM IP Yayın Denetim Çözümünü Seçti
23.10.2018 17:32

Kanada’nın ulusal kamu yayıncısı CBC/Radio-Canada, yeni planlanmakta olan Montreal Broadcast Center için ana IP denetim sistemi olarak Lawo VSM’yi (Virtual Studio Manager) seçti. Montreal Broadcast Center tesisi yönetimli IP ağları üzerinde profesyonel medya için SMPTE 2110 standartlarına tam uyumlu olacak.

Planlanan 39.000 metre karelik Montreal Broadcast Center tesisinde haber, TV ve post prodüksiyon etkinlikleri için yapım alanları, düzinelerce stüdyo, denetim odaları, kurgu ve infografi iş istasyonları ile ses miks sistemleri olacak. Dev master kontrol ve playout salonu, 40 TV kanalı, 40 web kanalı ve 160 radyo kanalını yönetecek şekilde tasarlandı. Bu yayın altyapısının ve ona eşlik eden bütünleşik teknik kaynakların denetim ve yönetimi, Lawo VSM üzerinden yürütülüyor.

Lawo Studio, gerçek COTS (Commercial Off-The-Shelf) ağ cihazları ile doğrudan bağlantı kuran ve yaratıcılar için ileri işlevler sunan, sahada kendini kanıtlamış bir yayın denetleyici. Gerçek bir IP çözümü olan VSM, ara yazılım gerektirmeyen zengin özellikli arayüzleriyle yazılımları sadeleştiriyor ve IP üzerinden ses/görüntü sinyal yönlendirme sisteminin bakımına imkan veriyor. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71  numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.