Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Soundly Collections ile Yaratıcı Sesler
Soundly Collections ile Yaratıcı Sesler
03.11.2018 14:18

Aynı adlı popüler bulut tabanlı ses efektleri (SFX) kütüphanesi ve iş akışı aracını üreten ses teknolojileri firması Soundly, Soundly Collections çözümünü piyasaya sürdü. Soundly Collections aramaları hızlandırıyor ve mutfak, otomobil şasesi, büro, açık alan gibi yaygın sahne çekilen ortamlarda akustik atmosferler oluştururken yaratıcılığı uyandırıyor. 

Soundly görüntüye ses eklemek için eksiksiz bir çözüm. Sadece online ses kütüphanesi içermekle kalmayıp, sesleri kurgulamak ve yerleştirmek için özel bir uygulama da içeriyor. Basit bir tıklamayla Soundly aboneleri her türlü sesi hemen algılayabiliyor ve sesin istenen kısmını Avid Pro Tools, Apple Logic ve FCP, Avid Media Composer, Adobe Premiere Pro gibi popüler kurgu uygulamalarının içerisine sürüklemeden önce dalga şekli görüntüsünü kullanarak çalışma sürerken kurgulayabiliyorlar. 

Soundly Collections beli bir konuma, türe veya eser sahibine bağlantılı, ustaca yaratılmış ses gruplarından oluşuyor. Soundly içerisinde doğrudan erişilebilen koleksiyonlar, yaratıcı ses tasarımı ve kurgu süreçlerini basitleştirmek ve ilham vermek için tasarlandı. 

Soundly SFX efektlerine internet bağlantılı her yerden hızlı erişim sağlayan bulut tabanlı iş akışlarında bir köşe taşı döşedi. Ses kurgusu işi çoğunlukla post prodüksiyonda önemsiz bir yere sahip oluyor, bu yüzden sesleri bulup görüntüye yerleştirme sürecini hızlandırarak yaratıcılığın önündeki engelleri kaldırmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. 

Soundly sayesinde geleneksel iş akışlarından çoklu adımlar kaldırılarak kurgu uzmanlarına değerli zaman kazandırılıyor. Sadece bulut kütüphanesinde değil yerel bellek, paylaşımlı ağa bağlı bellek ve hatta freesound.org gibi büyük online sistemlerde bile ses efektlerini aramak için merkezi bir yapıyı tek sağlayan Soundly. Soundly Collections geleneksel arama sonuçlarının yanında göründüğü için kolayca erişilebiliyor. 

Soundly Collections, Soundly ses kütüphanesi ve iş akışının içerisinde var. Soundly Mac ve PC için getsoundly.com adresinden ücretsiz indirilebiliyor. Premium SaaS sürümünde dev bir bulut tabanlı ses efektleri kütüphanesi, eksiksiz ses katalog indeksi, özel uygulama içi satın alımlar için Soundly Store’a erişim, Soundly ile kullanmak için freesound.org ve freetousesounds.com gibi ücretsiz kütüphanelere erişim var.

En Çok Okunanlar
Dergi