Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Beştepe'ye Exterity IP Görüntü Sistemi
Beştepe'ye Exterity IP Görüntü Sistemi
20.11.2018 15:45

IP görüntü ve dijital imza teknolojileri firması Exterity sistemleriyle, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Beştepe Ulusal Kongre ve Kültür Merkezi Projesine, konuklara dünya kalitesinde canlı ve dijital deneyim yaşatacak bir IP görüntü sistemi kuruldu.

Ankara’nın Beştepe semtindeki Cumhurbaşkanlığı Kompleksi, ziyaret eden devlet başkanlarını ve ileri gelenleri konuk ediyor. Sarayın öne çıkan özelliklerinden birisi, konserlerden operalara, tiyatrolardan müzikallere kadar çeşitli canlı gösterilerin yapıldığı iki bin kişilik çok amaçlı salon. Salonda ve çok amaçlı fuayede, sergi alanlarında, salonlarda ve yönetim bürolarında konuklara yüksek kaliteli görüntü içerikleri sunacak son teknolojili bir IP görüntü sistemine gereksinim doğdu. 

Atempo’nun kurduğu Exterity IP görüntü sistemi, Kültür ve Kongre Merkezindeki tüm ekranlara canlı televizyon ve VoD akışlı içeriklerin dağıtılmasında kullanılıyor. Exterity IPTV çözümü, bir LED duvarı, sahne aydınlatma sistemi, 3D elektroakustik ses teknolojisi, 12 dil ve 24 tercüman kapasiteli simültane çeviri sistemi içeren büyük projenin bir parçası. 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Beştepe Ulusal Kongre ve Kültür Merkezi Projesine kurulan Exterity sistemindeki ürünler:

  • Mekandaki kaynaklara canlı görüntü ulaştıran AvediaStream
  • Tek bir platformdan içerik ve ekranların yönetilmesi için AvediaServer merkezi sunucu
  • Tüm ekranlarda yüksek kaliteli görüntü akışlarını alıp görüntülemek için AvediaPlayer medya oynatıcılar.

Exterity ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Atempo’yu arayabilirsiniz.