Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision Kasalarına Esnek Güvenlik Eklendi
Crystal Vision Kasalarına Esnek Güvenlik Eklendi
20.11.2018 15:48

Crystal Vision, Indigo ve Vision kasalarına gerekmeyen hizmetleri kapatma imkanı veren esnek güvenlik özelliğini ekledi. Şirketin SDI ve IP kartlarını daha güvenli denetlemek için tasarlanan bu özelik sayesinde artık bir kullanıcı kasaya istenmeyen erişimi engellemek için ayrı ayrı FTP, http, WSNMP, ASCII, SSH ve Statesman PC denetim yazılımını kapatabiliyor. Gerekirse Network Configuration, SNMP Configuration ve Software Upgrade menüleri de kaldırılabiliyor.

Kasalara erişimin engellenmesi, özellikle çok sayıda kişinin denetim ağına erişime sahip olduğu ve mutsuz personelin en büyük güvenlik riski olarak kabul edildiği kurulumlarda yararlı. Bu yeni özellik, denetim ağına tesis içi ve dışı her yerden erişilebilen ve bu yüzden daha güvenli ve sadece yetkililerin kullanabildiği bir hale getirmek isteyen bir yayıncının ricası üzerine eklendi. 

Yapılan değişiklikler sayesinde Crystal Vision Indigo ve Vision kasa kullanıcıları kendilerini denetim ve takip ürünlerine SDI veya IP ağ erişimi olan kötü niyetli saldırılardan koruyabiliyorlar. Her hizmet ayrı ayrı açılıp kapatılabildiği için, müşteriler erişimin güvenliği ve esnekliği arasında kendi tercihlerini yapabiliyorlar.

Crystal Vision iki kasa sistemi sunuyor. Uzun süredir piyasada iyi bir konuma sahip Indigo kasa sistemi üç boyut seçeneği (2U, 1U, masa üstü kutu), chrome keyer ve eksiksiz SDI arabirimleri dahil en geniş ürün serisini sunuyor. Indigo kasalarda FTP, http, SNMP, ASCII ve Statesman yazılımları kapatılabiliyor. 

İleriye dönük Vision kasa sistemi bir IP kurulumu planlayanlarara ve SDI arabirim ürünlerinde zengin özellikler olmasını isteyenlere yönelik üretiliyor. 3U Vision kasada FTP, http, SNMP, ASCII ve SSH kapatılabiliyor. Bu yeni güvenlik önlemleri Indigo kasası yazılımı V5.9 ile Vision kasası yazılımı V1.5 ile mevcut.

İstenmeyen hizmetlerin kapatılmaları kolay. Crystal Vision’dan bir parola istedikten sonra operatörün her biri bir hizmete ayrılmış bir dizi dosyanın olduğu Crystal Vision kasası üzerindeki denetim klasörüne FTP yapması gerekiyor. Hizmeti durdurmak için dosyanın ya kaldırılması ya da yeniden adlandırılması gerekiyor; böylece kasa açılışta bu dosyayı bulamıyor. Kaldırılan bir dosyayı ekleyerek veya asıl adını yeniden koyarak hizmetler tekrar başlatılabiliyor.

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.