Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Türkiye'nin İlk "Sanat ve Görüntü Yönetmenlerine Saygı Ödülü" TÜRVAK’ta Sahipleri Buldu
Türkiye'nin İlk "Sanat ve Görüntü Yönetmenlerine Saygı Ödülü" TÜRVAK’ta Sahipleri Buldu
15.12.2018 11:46

Türvak Sinema Tiyatro Müzesi’nin mekân ve basın sponsorluğunu yaptığı İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk “Sanat ve Görüntü Yönetmenlerine Saygı Ödül” töreni 14 Aralık 2018 Cuma günü Türvak Sinema Tiyatro Müzesi’nde gerçekleşti.

30 yıldan fazla süredir sanat ve görüntü yönetmeni olarak kamera arkasında görev alan emekçilere İstanbul Gelişim Üniversitesi - İstanbul Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Meslek Hizmet Ödülü verildi. Ödül, profesyonel anlamda sanat ve görüntü yönetmenliği hakkında farkındalık yaratmak ve bu alanda uzun yıllardır hizmet vermiş sanatçıların tanınırlığını sağlamayı amaçlıyor. Ödül törenine dizilerde, reklamlarda, sahne eserlerinde ve sinemada başarı ile mesleklerini icra etmiş sanatçılar katıldı.

Açılış konuşmaları İGÜ Rektörü Prof. Dr. Burhan Aykaç, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Okatan ve İGÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve İstanbul Araştırma Ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Durdu Kamuran Güçlü tarafından yapılan töreni Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü Mezunlar Derneği, Görüntü Yönetmenleri Derneği ve Sinema Televizyon Sendikası da paydaş olarak destekledi.

Ödül Alan Sanat Yönetmenleri

Annie G. Pertan, Bengi Bugay, Deniz Özen, Duygu Sağıroğlu, Erol Keskin, Gül Oğuz, Gürel Yontan, Metin Deniz, Mustafa Ziya Ülkenciler, Nihal Koldaş, Türkan Kafadar, Yudum Yontan, Zepür Hanımyan.  

Ödül Alan Görüntü Yönetmenleri 

Ali Engin, Ali Utku, Ali Yaver Ataer, Aytekin Çakmakçı, Cengiz Tacer, Colin Mounier, Çetin Tunca, Erdal Kahraman, Ender Turgut, Erdoğan Engin, Erdoğan Ererez, Erhan Canan, Ertunç Şenkay, Feridun Kete, Halil Kırlangıç, Hüseyin Ererez, Hüseyin Özşahin, Jurgen Jurgens, Kaya Ererez, Mehmet Gün, Mustafa Kuzu, Orhan Oğuz, Rafet Şiriner, Sedat Ülker, Selçuk Taylaner, Sertaç Karan, Süha Kapkı, Tangör Toydemir, Uğur İçbak, Ümit Ardabak, Ümit Gülsoy, Vecihi Ener. 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi