Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > BBC Canlı Kaydında Lawo mc256
BBC Canlı Kaydında Lawo mc256
24.12.2018 12:11

Düzenli müşterileri arasında BBC, ITV, Channel 4, Warner Music ve Sony olan Birleşik Krallık’taki olay yeri kayıt ve yapım firması Floating Earth, sabit post prodüksiyon sistemleri ve mobil tesislerinin yanı sıra son teknolojili bir OB tırı ile çalışıyor. Tırın miks ve yönlendirme sistemlerinde kısa süre önce yaptığı değişiklik sırasında, başka bir önemli konsol üreticisinin sisteminden vazgeçip Alman teknoloji firması Lawo’yu seçti. 

Floating Earth’ün kanal sayısı sürekli artıyor ve 96KHz kayıt gittikçe yaygınlaşıyor, bu nedenle Floating Earth tırı bu değişimlerin yapısına uygun olarak yükseltmek istedi ve Lawo’yu tercih etti. 

Küçük boyutlu, ölçeklendirilebilir, esnek bir çözüm arayışında çok sayıda alternatif çözümü değerlendirdikten sonra Floating Earth, Ravenna’nın bağlantı yeteneklerini ve kendi sahne donanımlarını desteklediğini gördü. Beş adet mxDSP kartlı ve Nova73 Compact yönlendiricili bir mc256 miks konsolu Eylülde teslim edildi, kurulumu geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 

mc256 konsolun beş farklı kasa boyutlu modeli olduğu için, küçük dış yayın araçlarına yönelik 16 fader, karmaşık uygulamalar için 80 fader’e kadar donatılabiliyor. Büyük stüdyo ve tiyatroların talepleri, yüksek yoğunluklu, çift fader düzeninde 48 ila 144 fader sağlayan mc256XT modelleriyle karşılanıyor. Floating Earth tırı için 46 fader içeren bir konsol en uygunu oldu.

5120x5120 temaslı (crosspoint) Nova73 Compact’ın taşıyabildiği 10 adede kadar giriş/çıkış yuvası, MADI, ATM veya Ravenna arabirim kartları ile donatılabiliyor. Alternatif olarak 64 adede kadar AES kanalı için aynı yuvalar iki AES3 kartına ayrılabiliyor. Floating Earth’ün tercih ettiği yapılandırma, iki MADI kart (4 portlu ve 8 portlu), iki Ravenna kart ve bir AES kart gerektirdi. 

mc256 konsolun diğer bir cazip yanı, Floating Earth’ün “doğal ve güçlü” bulduğu kopyala-yapıştır işlevleri. 

Floating Earth, şirketin iş akışına uyan çalışma ilkeleri, kalitesi ve esnekliği nedenleriyle Lawo çözümünü seçti. Masayı çok sayıda operatör kullanacağı için, yeni konsolu kullanarak gelecekteki projeleri sabırsızlıkla beklemelerini sağlayacak özel bir şey sunmaları önemliydi.

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.