Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Cannes Ödüllüleri ARRI Kullanıyor
Cannes Ödüllüleri ARRI Kullanıyor
17.06.2019 09:28

Cannes Film Festivalinde katılan ve ödül kazanan yapımların büyük çoğunluğu ARRI donanımını tercih etti. Ünlü Croisette yolunda ARRI hem etkinlikte hem de sahnelerin arkasında varlık gösterdi.

İlk gösterimiyle festivalin açılışı yapılan The Dead Don’t Die filminde ünlü oyuncular Bill Murray, Steve Buscemi ve Tilda Swinton, zombi avladılar. Jim Jarmusch’un yeni filmi Görüntü Yönetmeni Fred Elmes tarafından, ARRI Rental’in sağladığı Prime DNA lensli ALEXA LF kamera ile çekildi.

Stephan Schenk (soldan, ARRI), Görüntü Yönetmeni Rémy Chevrin AFC (ARRICAM ST ile 2019 Cannes’ı kazanan “Chambre 212” yi çekti) ve Görüntü Yönetmeni Christopher Aoun BVK, ARRI resepsiyonunda bir ALEXA Mini LF önünde (Fotoğraf: Quentin Bourdin)

Ana yarışmada ve Belirli Bir bakış, Yönetmenlerin 15 Günü, Eleştirmenler Haftası kategorilerinde katılan ve kazanan yapımların büyük çoğunluğu ARRI donanımıyla çekildi. 2019 Cannes en iyi film ana yarışması için seçilen 21 filmden on dördü, on ikisi ALEXA olmak üzere ARRI kameralarla, çoğu Master Prime, Master Anamorfik veya Prime DNA lenslerle, Master Grip gibi aksesuarlarla ve ARRI ışık kaynaklarıyla çekildi.

En büyük ödül Palme d’Or (Altın Palmiye) Yönetmen Bong Joon Ho’nun Parasite filmine verildi. Görüntü Yönetmeni Kyung-pyo Hong filmi ARRI Rental’den ALEXA 65 kamera ve Prime DNA lenslerle çekti.

En İyi Yönetmen ödülünü alan Jean-Pierre ve Kleber Dardenne’in Le Jeune Ahmed filmini Görüntü Yönetmeni Benoit Dervaux ALEXA mini ve ARRI/ZEISS T 2,1 ile çekti.

Jüri Özel Ödülü alan iki yapımdan Bacurau ALEXA Mini; Les Miserables ise ALEXA Mini ve Master Grip kullanılarak çekildi.

Ödül kazanan yapımlardan on üçünün ARRI ALEXA Mini ile çekilmesi, bu kamerayı bu yılki festivalin en iyisi yapıyor. 

Cannes’da ARRI Promenade de la Croisette adlı ünlü sahil yürüyüş yolunda ilham verici bir sohbet ve eğlence akşamı düzenledi. ARRI Yönetmenlerin 15 Günü bölümüyle işbirliği içerisinde tüm dünyadan yüzlerce müşteriyi, çözüm ortağını ve dostu, sinema sanatını kutlamak için ağırladı. Kokteyller içilirken yeni geniş formatlı ALEXA Mini LF kamera tanıtıldı, ARRI uzmanları ile yararlı sohbetler yapıldı.

Yönetmenlerin 15 Günü kapsamında John Carpenter ile Fransız yönetmenler Katell Quillevere ve Yann Gonzales bir uzman sohbeti gerçekleştirdi. Tartışma Multicam modunda iki ARRI AMIRA kamera ve ARRI Master Grip’lerle denetlenen ARRI/Fujinon ALURA Zoom lenslerle çekildi ve Quinzaine des Realisateurs Facebook sayfasında canlı akışı yapıldı ve daha sonra Facebook’ta ve My Canal by Canal+ kanalında tekrar yayınlandı. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20  numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.