Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Minsk Avrupa Olimpiyatları Belarus TV’de
Minsk Avrupa Olimpiyatları Belarus TV’de
20.07.2019 18:25

Minsk European Games 2019 ana yayıncısı ISB, yapım yeteneklerini arttırmak ve etkileyici canlı çekimler sunmak için kamu yayıncısı Belarus TV’den dört yeni mobil yapım seti kurdu. Belarus TV’ye tüm prodüksiyon araçlarını Broadcast Solutions sağladı.

21 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında 15 spor dalında dört binden fazla atletin katıldığı Minsk European Games 2019, dünya sporunun en büyük karşılaşmalarından birisi oldu. Ana üstlenici olarak atanan ISB, dünyaya Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’ten yayın yaptı.

ISB’nin mobil prodüksiyon bölümü açılış ve kapanış törenleri ile etkinliğin en önemli oyunlarını yayınlamak için Belarus TV’nin mobil prodüksiyon kaynaklarından OB van destek van araçlarından yararlanmak istedi. Belarus TV tek yönlü sinyaller için mobil stüdyoları kurdu. OB van araçlarının tamamı bu yılın başında Alman sistem bütünleştirme şirketi Broadcast Solutions tarafından geliştirildi ve hizmete sokuldu. Oyunlar boyunca Broadcast Solutions prodüksiyonu ve teknolojiyi takip eden özel uzmanlarla yapım desteği sağladı.

Her mobil prodüksiyon setinde 18 kameralı bir OB van, dört kameralı bir HD mobil stüdyo ile bir de destek aracı vardı. Dört adet OB van aracının hepsi birbirinin aynı tasarıma sahip olup, 18 HD kameralı (iki kablosuz, iki SuperSlomo ve 14 standart HD kamera), iki uzatma platformlu, 20 tonluk yarı römorklardı.

OB van araçlarında Grass Valley kameralar, görüntü mikserleri, görüntü yönlendiricileri, çoklu görüntüleyiciler ve ağır çekim sunucuları vardı. Ses kısmında Calrec yayın konsolları ve ses yönlendiricileri tercih edildi. IHSE KVM sistemleri bilgisayarlara ve iş istasyonlarına erişimi güvenli hale getiriyor. İnterkomlar ise Riedel Artist sistemleri tabanlı idi.

Mobil stüdyolarda da Grass Valley kameraların yanı sıra FOR.A görüntü mikserleri ve Ross Video yönlendiricileri kullanıldı. Yamaha mikserleri, Guntermann & Drunck KVM sistemleriyle birlikte sesleri yönetti.

OB van araçları ve mobil stüdyoları içerisinde uyum ve düzenleme için Belarus TV Broadcast Solutions’ın patentli denetim sistemini seçti; hi – hi araçların içindeki prodüksiyonla ilgili tüm araçları ve görüntü yönlendiricileri, çoklu görüntüleyicileri, ses yönlendiricileri ve tally sistemlerini denetledi. Sezgisel dokunmatik kontroller ve yeni geliştirilen donanım kontroller, OB van araçlarındaki günlük prodüksiyon çalışmalarını kolaylaştırıyor.

Avrupa Olimpiyatları, European Olympic Committees yönetimi altında her dört yılda bir gerçekleştirilen, Avrupa kıtasından atletlerin katıldığı uluslararası çok spor dallı bir yarışma.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi