Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > QVC Japan DataMiner ile 4K Yapımlar Gerçekleştiriyor
QVC Japan DataMiner ile 4K Yapımlar Gerçekleştiriyor
20.07.2019 20:24

Büyük bir televizyon alışveriş kanalı küresel QVC girişiminin bir parçası olan QVC Japan, IP SMPTE ST-2110 tesisinde IP SMPTE ST-2110 tabanlı 4K yapımlarını yönetmek için ödüllü, yapay zekalı DataMiner ağ yönetim ve planlama platformu kurdu. Japonya’daki operasyon, daha tesislerine başarıyla DataMiner kurmuş olan QVC US, UK ve Italy ile aynı yolu izledi.

Makuhari’deki QVC Japan tesisine kurulan DataMiner sistemi birçok farklı üretici tarafından sağlanan tüm altyapı unsurlarıyla temasta, iç yapım altyapılarının beş alanının tümü üzerinde çalışan, uçtan uca bir yönetim platformu. Tesis kısa süre önce hem HD’den 4K’ya, hem de SDI’dan IP’ye geçişle beraber dev bir dönüşüm yaşadı. Böyle IP tabanlı bir 4K tesis birçok potansiyel iş fırsatının yolunu açarken, aynı zamanda yeni sorunlarında da doğmasına neden oluyor. Bu nedenle QVC Japan bu teknoloji yenilikleri sırasında ve sonrasında kendilerini destekleyecek yeni bir gelişmiş ağ yönetim sistemine yatırım yapma gereksinimi duydu. DataMiner bu talepleri karşılayabilecek güçte.

QVC Japan’in izleyicileri topluca UHD televizyona geçiyorlar. Bunun sonucu olarak 4K içerik üretebilmek için kuruluş tüm organizasyonunu yeniden yapılandırmak zorunda. Amaç IP ağlar üzerinden sıkıştırmasız görüntü, ses ve üstveri dağıtımı için SMPTE ST 2110 standardına tam uyum sağlayıp, tüm QVC Japan ekosistemi üzerinde karşılıklı çalışma uyumluluğunu garantilemekti. QVC ailesinin diğer tesislerinde de başarıyla kurulmuş olduğu için, DataMiner mantıklı bir seçim oldu.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi