Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sony PXW-FX9 Full Frame 6K Kamera
Sony PXW-FX9 Full Frame 6K Kamera
22.10.2019 16:23

Tam kare 6K sensörlü Sony FX9 kamera, Fast Hybrid AF, Dual Base ISO ve S-Cinetone renk teknolojisine sahip. Çok yüksek çözünürlüklü sensörün tüm kareyi kaplaması sayesinde gerçekleştirilen fazladan örnekleme ile mümkün kılınan yaratıcı özgürlük, şık 4K görüntüler sağlıyor. Gerçek sinematik görünüm, sığ alan derinliği ve etkileyici bokeh (odak dışı arka planı bulanıklaştırma) efektiyle sahnenin her ayrıntısı yakalanıyor. 15+ dinamik aralık adımı ve kusursuz renk paletiyle, ince gölge ayrıntılarından ayna gibi parlak ışıklara her nüansı kaydetmek mümkün.

İmkansızı yakalamak

Zenginleştirilen Fast Hybrid AF, konuyu üstün hız, pürüzsüzlük ve hassasiyetle takip ediyor. Üst kalite belgesel, reklam ve etkinlik uygulamaları için etkileyici bir özellik.

Ergonomik ve çok yönlü çekim

Dünyanın ilk tam kare elektronik değişken ND filtresi, çeşitli aydınlatma koşullarında çekimler için olanakları genişletiyor. Dahili Wi-Fi ve 12G-SDI desteği gelişmiş iş akışlarını desteklerken, opsiyonel XDCA-FX9 ek birimi PXW- FX9’un çalışma olanaklarını genişletiyor.

6K tam kare Exmor R işlemci

Kameranın tam kare 6K sensörü DCI 4K, Ultra HD ve HD çözünürlüklerde üstün kayıtlar sağlıyor. Debayer (tek sensörlü Bayer paternli renk filtre grubunu Full RGB resme çevirme) ve oversample (Nyquist hızından daha yüksek örnekleme) uygulanan güçlü görüntü işleme, klasik Super 35mm sensörlerin sınırlarının ötesine geçiyor. Arka ışıklandırmalı CMOS resim sensörü, yüksek hassasiyet ve gürültü azaltımı için Sony Exmor R teknolojisini kullanıyor.

S-Cinetone sinematik renk teknolojisi

FX9 kameradaki S-Cinetone teknolojisi, zengin orta koyulukta renkler, çekici yüz tonları ve daha yumuşak bir ton görünümü sağlıyor.

Seçilebilen kare hızları

Etkileyici hızlı ve yavaş hareketli çekimler için 1fps ile 180fps arasında istenen kare hızı seçilebiliyor. Bir kalite öncelikli ayar, ileri fazladan örnekleme teknolojisiyle Full HD yavaş hareketli görüntü kalitesini yükseltiyor.

Otomatik odak ayarları

FX9 hızlıdan (nesneler arasında çok hızlı geçiş) yavaşa (tarihi televizyon dizileri gibi hızın daha ölçülü bir çekim tarzına düşürülmesi) 7 seviyeli AF (otomatik odak) geçiş hızları sunuyor. 5 seviyeli nesne geçiş hassasiyet ayarı, kadrajdaki diğer hareketli nesnelerin görmezden gelindiği Locked-on’dan hızla geçen yarış arabalarında olduğu gibi odağı bir nesneden diğerine geçiren Responsive’e kadar değişiyor.

E-mount lenslerle otomatik odak

Sony’nin üstün optik performanslı yeni sinema lensleri dahil her E-mount lens ile pürüzsüz, tepkisel otomatik odak sağlıyor. Gelişmiş E-mount kol kilidi, sahada hızlı ve kolay lens değiştirme, ayrıca büyük lenslerle daha fazla sabitleme ve sarsıntısızlık sağlıyor.

Rahat çekim ve aksesuar uyumluluğu

FX9 kameranın kasası, FS7 tasarımının en iyi duruma getirilmiş biçimiyle hemen her konumdan rahatça çekim imkanı sunarken, U serisi piller, şarj aygıtları, E-mount lensler, kollar ve lens adaptörleri dahil çok sayıda FS7 aksesuarıyla uyumlu çalışıyor.

Kontrol kolu aletsiz kolayca ayarlanarak, FX9 kameramanın fiziğine ve istediği çekim tarzına (elde, bel hizasında, omuzda) göre uyarlanabiliyor.

Akıllı tutma yeri küçültüldüğü halde hala tüm önemli çekim ayarlarını sunarak sahne üzerinde dikkati dağıtmadan odaklanmaya imkan veriyor. FX9 ayrıca üstün tepkisellik için bir micro USB arabirimine ve bel şeridi desteğine de sahip.

16 bit RAW kayıt

16 bit RAW çekim post prodüksiyonda FX9’un 15+ dinamik aralık adımından tam olarak yararlanmak için yaratıcı özgürlüğü genişletiyor. Tek BNC kablo bağlantılı opsiyonel XDCA-FX9 genişletme birimi kullanılarak uyumlu harici RAW kaydedicilere 4K veya 2K çözünürlükte 16 bit RAW kayıtlar aktarılabiliyor.

Elde sarsıntısız çekim

Elde çekimler bile post prodüksiyonda Sony Catalyst Browse ve Catalyst Prepare yazılımlarıyla gimbali çekilmiş kadar pürüzsüzleştirilebiliyor. Kamera içi veya lens sabitlemeden farklı olarak FX9’un kendi jiroskopunun ürettiği üstveri sayesinde sarsıntı düzeltme düzeyi ile kırpılan 4K görüntünün çözünürlüğü arasındaki denge yaratıcı bir şekilde seçilebiliyor.

SELP28135G lens

Profesyonel sinema uygulamalarına yönelik hafif ve küçük SELP28135G zoom lensi, FX9 kameranın tam kare çekim olanakları için ideal bir tamamlayıcı araç.

  • Tam kare resim daire formatlı dairesel açıklık
  • Pürüzsüz, hassas zoom hareketleri için motorlu servo zoom
  • Pürüzsüz, sessiz sürücülü, odak, zoom ve iris için üç bağımsız halka

FX9 kamera tek başına (PXW- FX9) veya SELP28135G lens ile (PXW- FX9K) birlikte satın alınabiliyor.

Çoklu arabirim bağlantısı

Sony Multi-Interface (MI) Shoe uyumlu Sony aksesuarlar ile koordineli açma-kapama, enerji ve sinyal bağlantıları sağlıyor. Örneğin opsiyonel Sony UWP-D kablosuz mikrofon sistemleri bağlanabiliyor.

Ağ bağlantısı

FX9 standart olarak dahili 5GHz ve 2.4GHz Wi-Fi bağlantı sağlıyor.


Ürün PXW-FX9 Full Frame 6K Kamera
Marka Sony
Firma Sony Türkiye
Satış ve bilgi için Sony iş ortakları ile temasa geçiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.