Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Saint-Petersburg TV Uzaklara Medialooks VT Server ile Bağlanıyor
Saint-Petersburg TV Uzaklara Medialooks VT Server ile Bağlanıyor
20.12.2019 18:32

Saint-Petersburg Television uzaktaki mekanlara ve sahadaki haber sunucularına interkom ve yardımcı (aux) sinyallerle birlikte master görüntü ve sesleri ulaştırmak için Medialooks VT Server sunucu çözümünü seçti. Yeni, düşük gecikmeli görüntü akış hizmetini ilk benimseyenlerden biri olan Saint-Petersburg Television ağı, St Petersburg ve Leningrad bölgelerine çoğunlukla kendi yapımı olan programları ve canlı etkinlikleri yayınlıyor. On yıllık yayıncı, Tricolor ve NTV Plus uydu yayın hizmetleri için temel kanal paketi sinyal desteği de sağlıyor.

Kolay kullanımlı, bulut tabanlı uygulama VT Server, hem alıcı hem verici taraflarda sadece üç tıklamayla endüstrideki en hızlı kurulum süresine sahip. Çok sayıda noktayı kesintisiz bağlıyor, kolayca ve hızla ölçeklendiriliyor, piyasada yaygın satılan donanımlar üzerinde çalışıyor ve tek bir arayüz yoluyla açık internet zerinden birçok hedefe sadece 100 milisaniye gecikmeyle yüksek kaliteli 4K görüntü taşınmasını destekliyor. Sadece yazılımdan oluşan bu çözüm, CPU veya GPU kodekler üzerinde çalışıyor, yaygın bulunan jenerik donanımları kullanıyor ve özel donanım gereksinimini ortadan kaldırdığı için maksimum esneklik ve değer katıyor. Medialooks’un canlı ve harici etkinliklerini destekleyen bu çözümü sayesinde PTZ kameraları uzaktan denetlenebiliyor, onlarca yere ölçeklendirilebiliyor ve tamamı kolay kullanımlı bulut tabanlı bir uygulama aracılığıyla izlenip yönetilebiliyor. VT Server katkıda bulunan konukların sadece kendi tarayıcılarıyla görüntü akışı yapmalarına imkan vererek, üçüncü tarafların görüntü yapım ekipleriyle bütünleşiyor.

Canlı yapım için tasarlanan VT Server, düzenli olarak çok sayıda uzak merkezden görüntü hizmetlerine bağlanma gereksinimi duyan televizyon istasyonlarını, görüntü yapım şirketlerini, etkinlik merkezlerini, stadyumları, e-sport stüdyolarını ve her türlü organizasyonu destekliyor. SRT ve WebRTC teknolojileri tabanlı VT Server, çok kameralı yapımlar sırasında görüntü akışlarının otomatik senkronizasyonunu yapıyor ve çok kanallı 512 Kbps sesli 4K 60p çözünürlüğe kadar görüntüleri yayın kalitesinde iletiyor. NDI ve SDI iş akışları (Blackmagic Design ve AJA destekli) için ideal olan çözüm, her iki modda alfa kanalının yanı sıra dolgu ve bindirme çıkışlarını da destekliyor. VT Server ister Medialooks’un bulut ortamında, ister müşterinin tercih ettiği özel veya halka açık bulut altyapısının üzerinde çalışacak şekilde yapılandırılabiliyor.

En önemlisi VT Server bütçeyi asla aşmıyor; işletmecilerin işletme maliyetlerini yönetmelerine ve bütçe sınırları içerisinde kalmalarına imkan veren, kestirilebilir bir ücretlendirme planıyla bir abonelik olarak sunuluyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi