Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI ALEXA Mini LF ve ALEXA LF Kameralarda Yenilikler
ARRI ALEXA Mini LF ve ALEXA LF Kameralarda Yenilikler
18.01.2020 11:11

ALEXA Mini LF kameralar dünya çapında her yerde setlerde çok sayıda boy gösteriyor ve gittikçe daha fazla görüntü yönetmeni LF kameraların üstün geniş formatlı resim kalitesinin deneyimini yaşıyor. ARRI ALEXA Mini LF ile ALEXA LF kameralarında bazı yenilikler ve güncellemeler yaptı.

1. Software Update Package SUP ALEXA Mini LF SUP 6.0.21

Bu bazen Compact Drive 1TB’ın düzgün takılmasını engelleyen bir bug dahil çeşitli küçük sorunları çözen bir bakım güncellemesi. ARRI bu güncellemenin mümkün olduğunca erken kurulmasını öneriyor. 

2. Software Update Package SUP ALEXA LF SUP 4.2

Bu bazen kameranın doğru başlatılmasını engelleyen bir sorunu gideren bir bakım güncellemesi. ALEXA LF SUP 4.1 ile bu sorunun sık oluşması engelleniyor, ALEXA LF SUP 4.2 ile ise sorunun kökenindeki neden ortadan kaldırılarak hiç oluşmaması garantileniyor. ARRI bu güncellemenin bir an önce kurulmasını öneriyor. 

3. ALEXA Mini LF Netflix tarafından onaylandı

Birçok Netflix programı Temmuz ayından beri ALEXA Mini LF kamerayla çekiliyor ve Netflix Partner Help ve Prodicle web sitelerini güncelleyerek anamorfik kayıt seçeneklerini ve LF Open Gate 4.5K, LF 16:9 UHD ve LF 2.39:1 4.5K kayıt çözünürlüklerini onayladı. Prodicle sitesinde ALEXA Mini LF ve ALEXA LF kameralar için kamera yapım kılavuzları yer alıyor.

4. ALEXA Mini LF simülatörü online

Çok kişinin istekte bulunduğu ALEXA Mini LF Simulator şimdi ARRI’nin web sitesinde kullanıma hazır. ALEXA Mini LF kameranın menülerini ve kontrollerini bilgisayar veya akıllı telefon üzerinde tanımak için iyi bir araç.

5. Frame Line & Lens Illumination Tool için offline işlevler

Artık Frame Line & Lens Illumination Tool aracının offline bir sürümünü Google Chrome çalıştıran macOS bilgisayara indirmek mümkün. Dijital görüntü teknisyenlerinin (DIT) istediği bu araçla internet bağlantısı olmadan çerçeve çizgileri yaratılabiliyor veya birçok lensin lens aydınlatma yetenekleri kontrol edilebiliyor.

6. Geniş formatlı ARRI Academy online eğitimi

Bu ARRI Academy online eğitiminde ARRI’nin geniş formatlı ALEXA Mini LF ve ALEXA LF kamera sistemleri, ARRI Signature Prime lensler, LPL lens yuvası, kablosuz görüntü iletimi ve kablosuz lens denetimi ile çalışmanın tüm yönlerini kapsayan 6 adet online oturum dizisi ve ilgili kendi kendine öğrenme üniteleri var. 

7. Diğer haberler

Codex Device Manager 5.0 artık Codex’ten alınabiliyor. Bu ücretsiz ve lisanssın macOS yazılımı Compact Drive Adapter için gerekiyor ve Codex High Density Encoding’e erişim sağlıyor. Compact Drive Reader Device Manager olmadan sürücülerin indirilmesine izin veriyor olsa da, Compact Drive Reader ile High Density Encoding kullanmak için gerekiyor. 

Artık MVF-2 vizör için takılan kartlara yönelik kartlar çevrim içi elde edilebiliyor. Ayrı bir A4 şablonu ve US Letter şablonu olduğu için, kendi oyuncu/karakter kartınızı veya lens listenizi yazdırabiliyorsunuz.

ALEXA Mini LF Supporting Tools & Software Overview belgesi ile ALEXA LF Supporting Tools & Software Overview belgesi de güncellendi. 

ARRI; kullanıcıları ALEXA Mini LF ve ALEXA LF ile deneyimlerini paylaşmaya, setlerden ALEXA Mini LF ve ALEXA LF kameraların fotoğraflarını göndermeye davet ediyor. Geri bildirim ve fotoğraflar msmueller@arri.de veya fmerten@arri.de adresine gönderilebilir. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.