Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > BBG Sports, Bluefish444 Epoch I/O ile Performansını Yükseltiyor
BBG Sports, Bluefish444 Epoch I/O ile Performansını Yükseltiyor
21.02.2020 17:13

Avustralya’nın Melbourne kentindeki spor teknolojileri firması BBG Sports, 1991 yılından bu yana tenis ve kriket televizyon yayınlarına hizmet veriyor. En çok bilinen Hot Spot, Speed Gun ve Snickometer teknolojileriyle kriket yayınlarını zenginleştiriyor.

Hot Spot, topun beyzbol sopasına mı yoksa sporcunun koruyucu yastıklarına mı çarptığını görebilmek için kızılötesi görüntüleme teknolojisini kullanıyor. Snickometer aracı topun beyzbol sopasına çarpıp çarpmadığını tespit edebilmek için ağır çekim görüntü ve ses kullanıyor. Snickometer incelemesi için üç ayrı yüksek hızlı Sony 4300 kameranın farklı açılarda görüntüler yakaladığı bu teknikte, bu üç kameranın hepsinin mükemmel senkronize kayıt yapmaları çok önemli. Üçüncü hakem bir kare geriye veya ileriye giderse, doğru kararı verebilmek için tüm kameralar üzerinde tam olarak aynı noktayı doğru zamanda görebilmeleri gerekiyor.

BBG, 2009 yılından bu yana Bluefish444 donanımı kullanıyor v eve sürekli yeniliyor. Bugün bazı araçlarında Epoch kartlarını kullanıyor. BBG’den gelen bir ek özellik isteği üzerine Bluefish tüm kartlar üzerindeki kronometrelerin aynı anda sıfırlanmalarını sağlamak ve böylece tüm sinyallerin her zaman senkron kalmalarını garantilemek için SDK’ya bir giriş alanı sayısı kartı özelliği ekledi. 

BBG’nin şu anda Avustralya’daki Snickometer için olan yapılandırmasındaki iki adet Epoch | 4K Supernova S+ ve bir Epoch | 4K Neutron, üçü görüntü için her bir yüksek hızlı kameradan gelen dokuz adet giriş, gömülü sesli onuncu bir giriş, yayıncıya ve sonunda uluslararası sinyale giden bir çıkış sağlıyor.

BBG Sports’un kurucusu Warren Brennan, Bluefish donanımına geçtiklerinden bu yana işlerin çok daha kolaylaştığını söyledi: “Bluefish’in neredeyse sıfır gecikmesi, sıfır CPU kullanımı ve senkronize kayıt yapması, diğer ürünlerden farklı olarak gördüğümüz en büyük avantajları. Diğer kartlarla her 25-30 dakikada bir senkronizasyon bozulacaktı ve yeniden başlatmak gerekecekti.

Dahili DMA görüntü işlemenin sağladığı düşük gecikmeli giriş-çıkış sayesinde Epoch kartları işistasyonu performansı üzerinde çok az etki yaparak, BBG’nin araçları için önemli CPU kaynaklarını serbest bırakıyor. Karşılaştırmak gerekirse, BBG rakip kartların aynı 10 kanal çift akışlı 3G-SDI çekim iş akışı için CPU’yu %10 daha fazla kullandığını fark ettiğini bildiriyor.

Bluefish444’ün yeni çıkardığı v6 platformlar arası SDK, Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleri üzerinde üçüncü firmaların yazılım çözümlerinin Bluefish444 görüntü giriş-çıkış aygıtlarıyla bütünleşerek denetlemelerine imkan veriyor. V6 sayesinde yazılım geliştirici çözüm ortakları yeni ve kullanışlı bir dizi geliştirme aracına erişebiliyor, mevcut Epoch donanımlarının performansında bir artışın keyfine varabiliyor ve en son KRONOS I/O kartları için destek geliştirebiliyorlar. 

 

 

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.