Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > HDR10+ Ekosistemine NETINT de Katıldı
HDR10+ Ekosistemine NETINT de Katıldı
21.02.2020 19:29

Bilişim bellek ve görüntü işleme entegre devre (SoC) çözümleri alanında yenilikçi firmalardan NETINT Technologies, resmi olarak HDR10+ sertifikası aldı. HDR10+ Technologies LLC’nin verdiği bu sertifika, üreticilerin HDR10+ çözümlerinde en yüksek kalite ve performans standartlarını karşıladıklarını garantiliyor.

Twentieth Century Fox HDR10+ LLC, Panasonic Intellectual Property Corporation of America ve Samsung Electronics Co. şirketlerinin kurduğu Ltd ve HDR10+ Technologies LLC, entegre devreli sistem satıcıları, kaynak sağlayıcılar, ekran üreticileri, içerik firmaları ve araç satıcıları gibi diğer endüstri çözüm ortaklarına HDR10+ teknik şartnamelerinin lisanslanmasından sorumlu. NETINT Codensity görüntü kod dönüştürme teknolojisi HDR10+ destekli olup, NVMe bulut bellek altyapısının ölçeklendirilebilirliği ve ASIC tabanlı kodlamanın avantajlarından yararlanarak gerçek zamanlı, yüksek kaliteli, ölçeklendirilebilir kod dönüştürme sağlıyor.

Her Codensity T408 Video Transcoder modülündeki ASIC tabanlı H.264 AVC ve H.265 HEVC görüntü işleme, alternatif kod dönüştürme teknolojileriyle karşılaştırıldığında 8K UHD’ye kadar çözünürlüklerde HDR10+ içeriklerin yük kaliteli kod dönüşümlerinin daha ekonomik olarak yapılmasını sağlıyor.

Codensity T408 Video Transcoder U.2 modülleri NVMe tabanlı bir aygıt olarak ana sunucularla bütünleşiyor. Bu ileri mimari, bir NVMe sunucu mimarisi içerisinde ultra yoğun kod dönüştürme sağlıyor. 

HDR10+ logo ve sertifika program şu anda HDR10+ içerik üretme ve kodlama için UHD Blu-ray ve OTT görüntü yayın akış platformları, SoC entegre devre bileşenleri ve araçları gibi mobil ekranlar, içerik ve dağıtım çözümleri dahil ekran teknolojilerini destekliyor. 

HDR10’un zenginleştirilmiş bir sürümü olan HDR10+, görüntüleme aygıtları üzerindeki içeriklerin siyah seviyelerini ve en yüksek parlaklıklarını maksimuma yükselterek, yönetmenlerin yaratıcı hedeflerine çok yakın sonuçlar veriyor. HDR10+ Technologies sertifika ve logo programı, tüketicilerin bu çepeçevre saran HDR izleme keyfini elde etmeleri için aygıtları, içerikleri ve hizmetleri bulma sürecini kolaylaştırıyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi