Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Skid Row Marathon Filminde Sachtler flowtech100
Skid Row Marathon Filminde Sachtler flowtech100
25.03.2020 21:14

Gabi Hayes ve Mark Hayes’in ödüllü son filmi Skid Row Marathon, yüzlerce bağımlı, evsiz ve çaresize yardım eden Skid Row Running Club’ın ilham veren öyküsünü anlatıyor.

Gabi ile Mark, koşucuların Los Angeles’ın en sefil caddelerindeki sabahın en erken saatlerinde yaptıkları antrenman koşularını çekmekteki bazı kendine özgü zorlukları aşmak için Sachtler flowtech100 tripod kullandılar. 

Gabi ve Mark Sachtler flowtech100 FSB 10 tripod kullanmaya başladıklarında kamera seçeneklerini 200mm veya 400mm lensli bir Canon C300 Mark II’ye yükselttiler. Bazen Anton/Bauer Digital 150 bataryayla çalışan bir SmallHD 502 monitör ve bir ARRI Alexa Mark II de kullanmaları, toplam yükü 20 kilograma yaklaştırdı. 

Sachtler flowtech100 ile kurdukları iş akışında Mark kamerayı çıkarıyor, kendisi bir maratoncu olan Gabi tripodu omzuna alıp bir sonraki çekim noktasına koşarak gidiyordu. Yeni yerde flowtech’i kurduktan saniyeler sonra Mark da varıp kamerayı takıyordu.

Daha önce kullandıkları klasik tripod aslında çok da ağır değildi ama frenlerinin kilitlenmeleri zordu ve Gabi sık sık parmaklarını sıkıştırıyordu. Sachtler flowtech100 ile bu sorun ortadan kalktı. 

Los Angeles’ın Skid Row mahallesi geceleri tehlikeliydi, saldırıya uğramak üzere kaldıkları anlar yaşadılar, insanlar camdan bir şeyler atıyordu, biri koşuculardan birine vurdu, ikili birçok olay yaşadı. Tehlikeli durumlarda Sachtler flowtech100 hızla uzaklaşabilmelerini engellemedi.

Yürüyerek çekimlerin yanı sıra Mark ve Gabi bir araç takibi için Sachtler flowtech100’ü bir SUV spor aracının arkasına monte ettiler. Kullandıkları zoom lensler nedeniyle kurulumun sarsıntısız olması önemliydi. Önce her türlü sabitleme yöntemini denediler ama hiçbirisi flowtech kadar sarsıntısız çalışmadı. 

Mark yorum yaptı: “Sachtler flowtech100 bize Skid Row Marathon’un öyküsünü anlatmakta çok yardımcı oldu. Bu kadar hafif ama güçlü ve sarsıntısız, artı kurulumu, yükseltilmesi, alçaltılması kolay bir tripod oyunun kurallarını gerçek anlamda değiştiriyor. Yaratıcı vizyonunuzu gerçekleştirmek ve istediğiniz sonuçları elde etmenize doğru araçların nasıl yardımcı olabileceğinin iyi bir örneği.”

Sachtler ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.