Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MPS Medya Deposunu R&S SpycerNode ile Yeniledi
MPS Medya Deposunu R&S SpycerNode ile Yeniledi
23.06.2020 14:27

Londra’daki uluslararası film hizmetleri tesisi Motion Picture Solutions (MPS), Rohde & Schwarz’ın master oluşturma ve dağıtma platformu R&S Clipster’ın önemli bir kullanıcısı. Bu önemli yatırımı desteklemek için şirket yeni R&S SpycerNode medya bellek deposu sistemine yatırım yaptı.

Film master ve dağıtım şirketi olarak MPS Hollywood stüdyolarına DCP (Digital Cinema Package) yaratma konusunda benzersiz bir uzmanlığa sahip, ama hizmetleri çok daha geniş çaplı olup, birçok bağımsız filmi da kapsıyor. Ortalama bir ayda MPS en az üç önemli uzun metrajlı film üzerinde çalışıyor. Küresel çapta gösterilecek bir filmin dağıtımı için sekiz master iş istasyonu üzerinde tamamını MPS’in yürüttüğü 35 adede kadar farklı ülke için DCP’ler oluşturabiliyor. MPS geniş Clipster ağını desteklemek için Rohde & Schwarz’dan iki adet 5U84 SpycerNode veri depolama sistemi aldı. Bu iki sistem, iki yere yayılan senkron bir grup içerisinde yapılandırıldı. Gruplardan birisi MPS’in Londra, Olympia’daki Mission Hall merkezinde, diğeri ise 11 kilometre uzaklıktaki veri merkezinde. CWDM optik çoğullama üzerinden 100 Gigabit Ethernet ileten iki adet ışıksız fiber (dark fibre) ile birbirlerine bağlılar. Veriler hemen diğer yerde kopyalandığı için, anında yedekleme sağlanıyor. R&S SpycerNode’un önemli bir özelliği, IBM’in önceden General Purpose File Systems (GPFS) olarak bilinen Spectrum Scale teknolojisiyle bütünleşik olması.MPS Teknoloji Müdürü Eric D’Souza şunları söyledi: “Spectrum Scale önceki SAN dosya sistemlerinden daha gelişmiş ve ara bağlantı olarak 100 Gigabit Ethernet kullanıyor. Layer 2 Fibre Channel’dan farklı olarak 100 Gigabit Ethernet yedekli Layer 3 ağ topolojilerinin büyük şehir mesafelerine genişletilebilmelerine izin veriyor. Ayrıca çok daha hızlı ve uygun maliyetli. Ağ bağlantısı ve veri deposu artık ortak bir gelişmiş topoloji kullanıyorlar.“ 

MPS DCP dijital sinema paketlerini piyasalara göre farklı sürümlerde sunacak. Büyük bir proje dağıtımı için yerelleştirme ve grafik çalışması gerektiren 120 çekim olabilecek. Bunlar arasında ülkeye göre değiştirilmesi gereken belli bir dilde yol işaretleri bulunabiliyor. Örneğin bir projede MPS önemli bir yazılı mesaj içeren bir cep telefonu çekimini kesip alarak 32 farklı dilde yeniden yazdı. 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.