Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony COVID-19 Yardım Fonu Yaratıcıları Destekliyor
Sony COVID-19 Yardım Fonu Yaratıcıları Destekliyor
26.07.2020 11:42

Sony Corporation, Sony Global Relief Fund for COVID-19 (COVID-19 İçin Sony Küresel Yardım Fonu) ile küresel yaratıcılık sektörüne sinema kameramanları ve fotoğrafçılar dahil olmak üzere hizmet ve finans desteği sağlayacak. 

Destek spor, film çekimi, senaryolu televizyon ve reklam yapımlarında çalışan video kameramanları, görüntü yönetmenleri ve kameramanlar için finansal katkı ve Sony kameralar ile Imaging Sony Support kullananlar için ücretsiz bakım hizmetleri içerecek. 

Küresel COVID-19 salgını yayıncılık endüstrisinin hemen her alanında çalışan içerik yaratıcılarını etkiledi. Spor ve müzik etkinlikleri, film ve televizyon çekimleri, düğünler ve diğer özel etkinlikler iptal edildi. Bu durum fotoğraf ve görüntü yapımlarıyla bu sektörleri destekleyen profesyonellerin ticari etkinlikleri üzerinde önemli bir kesintiye yol açtı ve Sony zor zamanlar geçiren bu yaratıcılara yardım etmek istedi. Nisan ayında pandemiden etkilenenlere yardım etme amaçlı 100 milyon USD bütçeli Sony Global Relief Fund for COVID-19 kuruldu.

1) Spor, film çekim ve yapımı, senaryolu televizyon programı ve reklam yapımcılığında çalışan kameramanlara maddi katkı.

Sony yapımcılık endüstrisinde çalışan kameramanlar olan üyelerini desteklemek için aşağıdaki kuruluşlara bağışlar yapacak:

  • Sports Video Group (ABD ve Avrupa’da spor etkinliklerinin yapımlarıyla uğraşan içerik yaratıcılar)
  • International Cinematographer Gild “Local 600” (ABD’deki video ve sinema kameramanları)
  • The American Society of Cinematography (ABD’deki sinemacılar)
  • IMAGO (ABD, Kanada ve Japonya dışında dünya çapında uluslararası sinemacılar federasyonu)
  • Japan Society of Cinematographers (Japonya’daki sinemacılar)


2) Sony Imaging PRO Support üyeleri için ücretsiz kamera sistemleri bakımı.

Sony Imaging PRO Support Sony kameralarını profesyonel bir kapasitede kullanan profesyonel kameramanlar için üst düzey bakım sunan bir üyelik hizmeti. Sony kullanıcılarının dijital görüntü çekim aygıtlarının gerektiğinde hazır olmalarını garantilemek için bu üyeliğin mümkün olduğu yerlerde mevcut üyeler için küresel*1 çapta ücretsiz kontrol, temizlik ve aygıt yazılımı sürüm kontrolü sağlayacak. Bu ücretsiz hizmet için Temmuz’da*2 başlayan başvurular, 31 Aralık’a kadar devam edecek. 

Buna ek olarak Sony üniversitelerdeki uzaktan eğitimi teşvik etmek için Japonya’daki Ulusal Enformatik Enstitüsüne de maddi katkıda bulunmayı planlıyor. 


*1 Servis merkezleri Kuzey Amerika, Avrupa’nın bir kısmı, Çin anakarası, Hong Kong, Tayvan, Kore, Japonya, Hindistan ve Avustralya’da var. Hizmetin ayrıntıları ve koşulları için her bölgedeki Sony Imaging PRO Support web sitesini ziyaret edin.
*2  Bu ücretsiz hizmetin başlama tarihi her bölge için farklı olabilir.