Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Edgeware StreamBuilder Finlandiya’da
Edgeware StreamBuilder Finlandiya’da
26.07.2020 11:50

Finlandiyalı telekomünikasyon şirketi ve en büyük kablo işletmecisi DNA, yeni kuşak DNA TV hizmetini desteklemek için Edgeware’in yeni içerik işleme platformu StreamBuilder’ı seçti. Mevcut Edgeware CDN teknolojisi kullanımını genişleten DNA, yeni ve gelişmiş hizmetini zenginleştirmek için StreamBuilder’ın isteğe bağlı görüntü (VoD) içerik kaydı, ağ kişisel görüntü kaydedici (NPVR) kayıtları, JIT (just in time) paketleme işlevlerini ekledi. DNA TV StreamBuilder ile tüm orijin sunucu gereksinimlerini karşılayan eksiksiz bir çözümden ve Edgeware tarafından verimli şekilde yürütülen pürüzsüz kurulum projesinin avantajlarından yararlanıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında başlayan yeni DNA TV, sınırsız NPVR kayıtları, yeni bir kullanıcı arayüzü ve geliştirilmiş görüntü akış kalitesi gibi yeni özelliklerle DNA’nın TV hizmetlerini zenginleştiriyor. Yenilikçi program merkezli yaklaşımı sayesinde aboneler benzersiz kullanım kolaylığıyla sınırsız TV programı izleyip kaydedebiliyor ve DNA TV uygulamasıyla Avrupa Birliğinin her yerinde istedikleri zaman canlı ve VoD içerik seyredebiliyorlar. Dahası, hizmet kullanıcıların kendi izleme tercihlerine göre cazip içerik önerileri de sunuyor. 

StreamBuilder DNA’ya DNA TV’nin tüm orijin sunucu gereksinimlerini karşılayacak tek bir çözüm sunuyor. Kayıttan akış bölümlendirmeye, yeniden paketlemeden canlı ve VoD içerik şifrelemeye kadar yayılan uygulamaları, DNA’ya içeriklerini ve hizmetlerini daha üst düzeye taşımasına yarayan araçlar sunuyor. Örneğin DNA TV’nin yeni NPVR kayıtları yaratma ve VoD içerik üzerinde internetten istendiği zaman izleme (catch up TV) yetenekleri, StreamBuilder’ın esnek, ölçeklendirilebilen, güvenilir teknolojisi sayesinde mümkün oldu. İçerik sadece bir kez kaydedildiği için, JIT paketlemeyle birden fazla formatta (HLS, DASH) içerik dağıtarak bellek alanından tasarruf sağlayabiliyor. 

DNA Plc. Servis Platformları Başkanı Pekka Jaaskelainen şunları söyledi: “DNA TV’yi tepeden tırnağa yeni kuşak olarak tasarlarken öncelikler listemizin en başında hizmet güvenilirliği ve kesintisiz kullanıcı deneyimi vardı. StreamBuilder ve Edgeware uzmanlığı yeni DNA TV’nin kurulması projesi boyunca çok değerli olduğunu kanıtladı. Minimum bellek alanı kullandığı ve daha hızlı görüntü başlatma süresine izin verdiği için yeni bir hizmet kalitesi (QoS) oluşturuyor. Uzun zamandır Edgeware müşterisi olarak StreamBuilder ile TV hizmetlerimizi ilerletmekten ve teknik altyapımızı genişletmekten güven duyuyoruz.

Edgeware Ürün ve Teknoloji Başkanı Johan Bolin yorum yaptı: “TV yayınlarının iletimi epey bir süredir IP ve http alanına kayıyor olsa da, teknolojinin yapısından kaynaklanan karmaşıklıklar ve zorluklar hala devam ediyor. Pay (ödemeli) TV sağlayıcılar bugün hizmetlerini optimize etmek için doğru teknolojiye gereksinim duyuyorlar, ama gelecek için de yenilikçiliği kolaylaştıracak platformlara sahip olmalılar. DNA yeni TV hizmetiyle önden gidiyor, ve Finlandiya TV piyasasındaki yolculuğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.

Edgeware ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.