Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MultiDyne C16A-1 3G/HD/SD-SDI Gömülü Ses Monitörü
MultiDyne C16A-1 3G/HD/SD-SDI Gömülü Ses Monitörü
19.09.2020 13:41

C16A-1, 75 Ohm BNC konektör üzerinde bir SDI sinyalinden 16 adet ses kanalının tamamının görsel ve işitsel olarak takip edilmesini sağlayan, küçük ve hafif bir 1 RU boyutlu, 16 kanallı SDI gömülü ses izleme sistemi. 

Ön panelde yer alan geniş bir vakum floresan ekran, 16 çubuk grafikli VU/PPM metreler üzerinde sesi görüntülüyor, ayrıca C16A-1 ITU1770-3/1771 ölçümleri de sağlıyor. Ekranda SDI sinyalinin durumu, grup ses varlığı ve LKFS metre için reset zamanlayıcısı da görülebiliyor.

C16A-1 sadelik gözetilerek, takip edilmesi gereken sinyallere ve bilgilere kolay erişime izin verecek, sezgisel bir arayüzle tasarlandı. On iki adet aydınlatmalı ve basmalı buton, yayın sırasında ses takibi yaparken, sezgisel kanal kaynak ve mod seçimine imkân veriyor.

Basıldığında sesi kesen (mute) yüksek kaliteli, askeri spektrumda döner milli bir kodlayıcı, ses yükseklik kontrolü sağlıyor. Kulaklıklar gerektiğinde yine ön panelde yer alan ¼ inç jak kullanılabiliyor. Bir kulaklık-mikrofon headset takıldığında C16A-1 bunu algılıyor ve dahili hoparlörlerinin seslerini otomatik olarak kesiyor. 

Saati yeniden ayarlanan bir çıkış sağlanırken, arka paneldeki BNC’ye tek bir 3G/HD/SD-SDI sinyali bağlanabiliyor. İki adet 3 bacaklı terminal blok konektör de bir stereo monitör çıkışı sağlıyor. Bu monitör çıkışı, dahili hoparlörler üzerinde izlenmekte olan sinyali takip ediyor. GPI konektörü üzerine bir atlama bağlantısı (jumper) yerleştirilerek, ön paneldeki ses yükseklik kontrolü de monitör çıkışını denetlemek için kullanılabiliyor.

Arka paneldeki bir Ethernet portu operatörün ücretsiz openGear kontrol panel yazılım uygulamasını kullanarak üniteye bağlanmasına imkân veriyor. Bu benzersiz özellik gelecekte yazılım yükseltmeleri ve sesi istendiği gibi ayarlamak için çok hoş 4 bantlı ekolayzıra erişim sağlıyor. 

C16A-1 üniteye dahil harici bir güç kaynağıyla çalışıyor. Opsiyonel bir yedek güç kaynağının istenebileceği uygulamalar için ikinci bir güç giriş konektörü de var.  

MultiDyne ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.