Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Canon EMEA Yeni Elçileri ile Hikayeler Anlam Kazanıyor
Canon EMEA Yeni Elçileri ile Hikayeler Anlam Kazanıyor
21.12.2020 11:02

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu ofisi Canon EMEA, “Elçi Programı”nı yeni yetenekler ile genişletiyor. İlk olarak 2008 yılında başlatılan bu öncü girişim EMEA genelinde dünyanın en iyi fotoğrafçı ve videograflarını bir araya getirip, Canon ile iş birliği yapmalarını ve görsel hikaye anlatma tutkularını paylaşmalarını sağlıyor.

Canon EMEA, 12 yıl önce başlattığı öncü girişimine 2020 yılında 59 yeni profesyoneli ekleyerek, projeyi büyütüyor. Kendi türünün ilk örneği olan Canon EMEA Elçi Programı, tutkularını ve teknik bilgi birikimlerini diğer profesyoneller ve hevesli amatörlerle paylaşmak isteyen profesyonellere destek vermek amacıyla kuruldu. Ayrıca programın bir diğer amacı film yapımcılarını ve mevcut veya gelecek nesil fotoğrafçıları tanıtmak ve desteklemek.

2020 yılında gerçekleştirilen bu en büyük atılım ile Canon’un EMEA genelindeki toplam elçi sayısı 115’e ulaştı ve böylece Canon’un en heyecan verici ve çeşitlilik içeren programı haline geldi. Yeni katılımlar arasında Canon Öğrenci Programı mezunları ve Genç Fotoğrafçı Ödülü kazananları Ksenia Kuleshova ve Michele Spatari dahil olmak üzere 17 genç fotoğrafçı yer alıyor. 

“Elçi Programı”na kabul edilen 59 yeni Canon Elçisi, 13 jüri üyesini içeren saygın bir jüri heyeti tarafından incelenen 450’den fazla fotoğrafçı arasından seçildi. Jüri; seçim yaparken haber, belgesel, vahşi yaşam, düğün, portre, spor ve daha fazlasını kapsayan 20.000’den fazla fotoğrafı değerlendirdi. Görsel hikaye anlatıcılığını yücelten ve yankı uyandıran hikayelerin duyulmasını sağlamayı amaçlayan Canon EMEA Elçi Programı, görüntüleme sektöründeki en iyiler arasından en iyileri bir araya getiriyor. 

2020 yılında programa Türkiye’den de iki isim katıldı;

Emirkan Cörüt: 2001 yılında doğan Emirkan Cörüt, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde fotoğrafçılık okuyor ve aynı zamana foto muhabir olarak çalışıyor. Çevresindeki dünyayı belgelemekte ve ülkesi ile ilgili hikayeler çekiyor.

Onur Çam: Onur Çam, İstanbullu bir profesyonel spor fotoğrafçısı. 2013 yılında goshots.net sitesini kurmadan önce turizm şirketleri için görsel içerikler üretti. Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında çekimler yapıyor.

Canon EMEA Elçileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Elçi listesinin tamamını görmek için Elçi Programı Merkezini ziyaret edebilirsiniz: www.canon.com.tr/pro/ambassadors/

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi