Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > NewTek’ten Dünyanın İlk NDI Kamerası
NewTek’ten Dünyanın İlk NDI Kamerası
04.11.2017 11:40

NewTek tam anlamıyla “tak-çalıştır” özelliğine sahip dünyanın ilk PTZ kamerasını sunuyor. Dahili NDI (Network Device Interface) işlevli bu yenilikçi IP görüntü kamerası, Full 3G 1080p 60 görüntüleri standart bir ağ üzerinden doğrudan NDI uyumlu ürünlere iletiyor. NewTek NDI kamera ağa bağlanıyor ve tamamı tek bir Ethernet kablosundan üstün kalitede görüntü ve ses, tally, PTZ (pan tilt zoom) denetimi ve enerji sağlıyor.

Kamera ağa bağlandığında son NDI sürümünü çalıştıran tüm uyumlu sistemler (LiveStream Studio, SplitmediaLabs XSplit, Streamstar, OBS Studio, StudioCoast vMix, Telestream WireCast, NewTek TriCaster ve yüzlercesi) tarafından görülebiliyor. Ağa NDI kameralar eklenerek daha fazla kaynak hemen kullanıma hazır hale getirilebiliyor. GoToMeeting, Skype, Skype for Business, Zoom Media gibi uygulamalar, NewTek NDI kamerayı otomatik olarak tanıyorlar.

Yayıncılık endüstrisinde bant kesmekten doğrusal olmayan kurguya geçiş gibi önemli avantajlar sağlayan birkaç kırılma noktası var. IP tabanlı yapımcılığa geçmek, endüstrideki bu benzersiz anlardan biri. Bu geçiş müşteri talebinden kaynaklandığı için hızlı gerçekleşiyor. Yapımcılar bu teknolojinin çalışmalarını kolaylaştırırken, daha fazla ve daha iyi programlar yaratmak için olanakları genişlettiğini fark ediyorlar.

StudioXperience, Waskul.TV’nin dünya çapında etkinliklere seyahat eden bir yayın mekanı. NewTek’in NDI teknolojisi sayesinde, Waskul.TV yeteneklerini genişletirken, kaynak kullanım ve stüdyo kurulum sürelerini minimuma indirdi.

NewTek ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.