Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > RF Üzerinden İlk Canlı 4K Yayını
RF Üzerinden İlk Canlı 4K Yayını
08.01.2018 11:52

DTC Domo Broadcast ile VideoSys Broadcast firmaları işbirliği yaparak Arena TV’ye bir canlı yayın için ilk ultra düşük gecikmeli kablosuz 4K kamera verici sistemini, sağladılar.

Arena TV DTC Domo Broadcast’ın AEON 4K vericisi AEON TX ile VideoSys tarafından tasarlanıp sağlanan bir kamera kontrol ve fiber sistemi kurarak, Londra’daki Emirates Sradium’da Birleşik Krallık 1. Ligi maçı olan Arsenal ile Manchester United karşılaşmasının yayınlanmasına yardımcı oldu.

4K kablosuz kamera sistemindeki bir Sony PXW Z450, 4K UHD (3840x2160p50/59.94) görüntü sağladı. Ayrıca DTC Domo Broadcast’in yeni çıkan AEON-TX vericisi içerisindeki çok yüksek verimli, düşük gecikmeli HEVC 4K kodlama teknolojinin avantajlarından yararlanan Arena TV operatörleri, ilk olarak canlı futbol etkinliğini gerçek 4K UHD görüntü formatında kablosuz çekmeyi başardı.

AEON-TX’in çift yönlü IP bağlantısı için tamamen bütünleşik geri dönüş kanalları ve düşük bant genişlikli uzaktan ölçüm, kameramanla konuşmak için ölçeklendirilebilen bir geri dönüş kanalı sunuyor. Vericideki endüstri standardında DVB-T modülasyon, mevcut sistemlerle uyumluluk için var. DTC Domo Broadcast’in patentli UMVL modülasyonu, zenginleştirilmiş yüksek frekanslı, yüksek hızlı performans sağlıyor.

DTC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 417 07 16 numaralı telefondan Bupat’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.