Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > U2'nun Yapımcısının Mutfağında Genelec Hoparlör
U2'nun Yapımcısının Mutfağında Genelec Hoparlör
31.01.2018 12:28

Yavaş elektronik müzik dalında bir öncü ve özel istek üzerine kayıt yapımcısı Andy Barlow, sık sık partilerde mutfakta görülüyor. Elektronik müzik ikilisi Lamb’in diğer üyesi Lou Rhodes gibi yemek yapmayı seven Andy’nin Brighton’daki evinin mutfağında bir çift Genelec 8030 hoparlör var. Şimdi de evindeki stüdyosuna bir çift 1238 ana monitör hoparlör ve yolculukta miks yapmak için mobil sistemini oluşturacak The Ones serisinden tamamlayıcı bir 8331 koaksiyel 3 yönlü monitör seti ekledi.

Andy, Genelec monitör hoparlörlerini 20 yıldan uzun süredir kullanıyor. Kariyerinde Lamb’in hem eleştirel hem ticari başarısının yanı sıra David Gray, Elbow, Placebo ve en son U2 gibi sanatçılarla yapım ve remiks çalışmaları da var. Genelec’in Birleşik Krallık bayii Source Distribution’dan Andy Bensley, Brighton’daki yeni 1238’leri kurdu. Barlow son zamanlarda miks çalışmalarının neredeyse hepsini burada yaptığını belirtti.

8331’ler, Goa’da kış boyunca 3 ay kalmak ve yeni çıkacak Lamb albümüne Lou Rhodes ile parçaları hazırlamak üzere paketlendi. Hem 1238 hem de 8331’de yer alan Genelec’in SAM teknolojisi sayesinde Andy her hoparlörün performansını kendi kişisel akustik ortamına göre en iyi duruma ayarlamak için GLM kalibrasyon yazılımını kullanıyor.

Andy’nin en son Genelec hoparlör yatırımı, 20 ülkede bir numara olan U2’nun yeni Songs of Experience albümünün aylar süren yapımının ardından geldi: “Büyük 1238CF hoparlörleri Dublin’deki Kanada Büyükelçiliği’nin içerisindeki geçici bir stüdyoda kullandık. Bono’nun evinin karşısında, akustik açıdan müdahaleye ihtiyacı olan büyük bir salondu. Bu bakımdan 1238’ler ve GLM yazılımının kullanılması büyük avantaj sağladı. Albümün çoğu bu tip yerlerde, köşklerde, otellerde, etkinlik mekanlarında yapıldı. Kullandığımız amaca yönelik kurulmuş tek stüdyo, bir çift 8050 ile çalıştığım Malibu’daki Rick Rubin’in yeri Shangri-La oldu. Grubun üyeleri de Genelec’i gerçekten seviyorlar. Elçilikteki küçük salonda yine The Ones serisinden Genelec 8351’ler vardı. Mekanda çok iyi ses verdikleri için burada miks yapmayı tercih ettim.

Genelec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 224 32 01 numaralı telefondan Compel’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.