Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yapay Zekayla Yüz Tanıma Futbola Yeni İzleyiciler Kazandırabilir
Yapay Zekayla Yüz Tanıma Futbola Yeni İzleyiciler Kazandırabilir
21.12.2020 15:47

ABD’de yerel yayıncılar yıllardır izleyicilerin çocuklarını, yeğenlerini, kuzenlerini ve torunlarını televizyonda okul sporları oynarken izlemekten keyif aldıklarını biliyorlar.

Bazı kanallar Cuma gecesi haber yayınlarına yüksek profilli lise futbol maçlarının önemli anlarını ekliyorlar. Diğerleriyse tamamen lise atletik turnuvaları ve şampiyonalarına ayrılmış özel bir çoklu yayın kanalına sahip. Benzer şekilde, bazı yerel kablo TV işletmecileri de düzenli olarak lise sporları yayınlıyorlar.

Peki, okul sporları değil büyük etkinliklerde izleyiciler bir arkadaş, çocuk, eş veya meslektaşını görmek isterse ne olacak? 

TVU Networks’ün TVU MediaMind AI sistemi üzerinde çalışan yüz tanıma algoritmasının gücü ve sosyal medya ile dijital yayınların geleneksel yayınların erişimini genişletmesinin etkisiyle bu mümkün hale geliyor.

Maraton

Boston Maratonunda 30 binden fazla katılımcı koştu. Big Apple’da geçen yıl TCS New York City Marathon’u yaklaşık 54.000 kişi tamamladı. 

Bu etkinliklerin yayınlarının çoğu, yarışlardaki hem erkek hem kadın önde gidenler üzerinde odaklanıyor ki bu çok mantıklı. Ancak yüz tanıma algoritmalarının avantajlarından yararlanarak yayıncılar için bu yayınlara yaklaşımı yeniden düşünmeye başlamak mümkün. 

Meslektaş, arkadaş veya akraba gibi belli yarışçılarla bağlantıları olan izleyiciler yarış boyunca kişisel favorilerini takip edebilir, atletler geçerken eğitimli kameraların yakaladığı görüntüleri seyrederken MediaMind AI sistemi ilgilendikleri kişileri gerçek zamanda tanıyabilir.

Sosyal medya

Sosyal medya ve çevrim içi dağıtım bu AI uygulamasını tamamlayabilir ve yayıncıların tipik olarak ana yarış sırasında hiç almayacak veya çok kısa alacak izleyicilere ilgilendikleri koşucuların kişisel görüntü çekimlerini sunabilmelerini mümkün kılıyor.

Yarışların ötesinde

Aynı yüz tanıma algoritması yarış rotasındaki ünlüleri ve diğer yüksek profilli kişileri tanımak için de kullanılabilir, böylece sosyal medya ve internette dağıtmak için diğer bir veya daha fazla özel ilgi kanalı açılabilir. 

Bu uygulama yarışa ilgiyi arttırır ve daha önce asla bir maraton seyretmeyi düşünmemiş yeni bir izleyici kategorisini potansiyel olarak cezp edebilir.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.