Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Harmonic Playout Çözümü İsviçreli haber yayın kanalı La Télé’de
Harmonic Playout Çözümü İsviçreli haber yayın kanalı La Télé’de
30.01.2018 12:09

İsviçre’deki haber yayın kanalı La Télé, canlı haber yayınlarında programlanmış yayın operasyonlarını ve Aveco otomasyonunu denetlemek için Harmonic Spectrum X medya sunucusunun ve Polaris Play otomasyonunun gücünden yararlanarak geniş kapsamlı bir canlı ve çizelgeli playout çözümü kurdu. Güçlü playout, haber yapım ve tek kutuda kanal (channel-in-a-box) yeteneklerine sahip çözüm, yüksek kaliteli canlı ve kayıtlı HD görüntülerin dağıtımı için güvenilirliği ve iş akışı verimliliğini yükselterek, La Télé’nin izleyicilerine zengin canlı yayınlar sunmasına imkan veriyor.

La Télé Teknik Yönetmeni Francois Vittoz şunları söyledi: “Kısa süre önce playout iş akışımızı yenilemeye karar verdik. Operasyonlarımızın merkezinde güçlü bir medya sunucusunun olması birinci önceliğimiz idi. Harmonic her türlü playout sistemi için en kritik unsurları sunuyor; güçlü güvenilirlik, geniş kurulum deneyimi ve haber kanallarına güç katan bir ün. Spectrum X medya sunucusu iş akışımızı basitleştiriyor, maddi tasarruf sağlıyor ve müşterilerimize daha yüksek kaliteli programlar sunmamızı sağlıyor.

La Télé Harmonic Spectrum X medya sunucusunu ve Poılaris Play otomasyon sistemini, bütünleşik bir Chyro trafik sistemi ve IMC Technologies Incite MAM yazılımıyla birlikte kullanarak oynatma listesinin kesintisiz yürütülmesini ve yayın grafikleriyle altyazılar içeren haber ve olayların en iyi şekilde yayınlanmalarını garantiliyor. Dosya ve canlı kayıt ile geniş kapsamlı bütünleşik kanal playout yeteneklerini birleştiren Harmonic Spectrum X sistemi, La Télé’nin sermaye ve işletme maliyetlerini azaltıyor. IMC Technologies ürün tedarik ve bütünleştirme hizmetleri sağlayarak, hızlı ve kesintisiz bir çalışmayı garantiliyor.

Canlı etkinlikler sırasında görüntü Spectrum X medya sunucusuna kaydediliyor. Aveco ASTRA otomasyon sistemi Spectrum X medya sunucusunun ve Caspar CG sisteminin denetimini ele alıp, La Télé’nin canlı programlarına grafikli logolar eklemesine imkan veriyor. Aveco otomasyon sistemi Incite MAM ve bir Octopus haber odası bilgisayar sistemiyle (NRCS) bütünleşerek, canlı haberlerin ve olayların kesintisiz yayınlanmasını daha da garantiliyor.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.