Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Bereket Medya Grubu “Master Control” Sistemine Geçiş Yaptı
Bereket Medya Grubu “Master Control” Sistemine Geçiş Yaptı
20.07.2017 14:04

Tarım ve hayvancılık temalarında 7 yıldan buyana yayın hayatını sürdüren gerek içerikleri ile gerek kalitesinden ödün vermeyen teknik altyapısı ile adından sıkça söz ettiren Bereket TV ve Bereket Hayvancılık kanalları Akratek Elektronik tarafından projelendirmesi ve kurulumu tamamlanan Ross Video altyapısı ile “Master Control” sistemine geçiş yaparak teknik altyapı yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Bünyesinde iki ayrı TV kanalı bulunan Bereket Medya Grup’ta televizyonun teknik altyapısında ortak kaynaklar ve ortak reji kullanılıyordu ve tüm bu kaynakların geçişleri tabanda çalışan Ross Video’nun 16x16 Router üzerinden sağlanıyordu. Tercih edilen Ross Video “Master Control” sistemi ile birlikte yeniden yapılandırılan projede mevcut router kullanılarak, üzerinde bulunan tüm giriş kaynakları 2 ayrı Ross Video “MC1-MK” kartı entegre edilerek, 2 ayrı TV kanalı için bağımsız farklı çıkışlar üretilmesine ve iki ayrı kanalında bağımsız olarak çalışabilmesine olanak sağlandı. Tek bir kontrol paneli kullanılan projede, kontrol paneli üzerinden 2 adet kanal arasında geçiş yapılabiliyor ve her kanala göre bağımsız tuş düzeni sağlanabiliyor. Tek bir kontrol paneli ile Bereket TV ve Bereket Hayvancılık kanallarının kontrolü tek bir operatör tarafından oldukça basit bir şekilde yapılıyor.  Ross Video “MC1-MK” kartının üzerinde ekrana 4 adet logo vermeye imkanı sağlayan logo jeneratörü de mevcut ve üzerinde bulunan 3 adet “key” katlarına yönlendirilebiliyor. Ayrıca kart bir adette dışarıdan KJ girmeye de olanak sağlıyor. Ayrıca ekrana hareketli “squeeze back” yaptırmaya olanak sağlıyor.

Proje dahilinde kartların “Master Control” kartları ve sisteminin entegre edilebilmesi için kullanılan tüm kartların barındırıldığı şaselerde, dünya markalarına şase üreticisi olan Ross Video’da “OpenGear” imzası bulunuyor. Şase üzerinde ana kumanda izlemesi için Decimator Multiviewer kartları, Blackmagic Design Multiplex ve De-Multiplex kartları ile Ross Video Referans üreteci, Ross Video kare senkronlayıcı ve Ross Video video dağıtım kartları tercih edildi. Sistem güvenliği ve takibi açısından Ross Video’nun izleme ve takip programı kullanılmakta. Tüm mühendislik ayarlarının arayüz tarafından yapıldığı Dashboard yazılımı proje için oldukça büyük bir önem taşımakta.

Projesi ve entegrasyonu gerçekleştirilen sistem, iki farklı kanalda eş zamanlı ortak yayın yapılmasına, kaynakların bağımsız olarak seçilip yayına gönderilmesinin yanında operasyonel kolaylık sunuyor.

Tarım ve hayvancılık üzerine tematik yayınlar yapan Bereket Medya Grup ailesi, stabil ve kaliteli bir şekilde yayınlarını izleyici ile buluşturmaya devam ediyor.

Proje detayları için ayrıntılı bilgi almak için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.