Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Çek Televizyonunda Phabrix Qx 12G Rasterizer
Çek Televizyonunda Phabrix Qx 12G Rasterizer
20.11.2018 15:44

Test ve ölçüm çözümlerinde önde gelen firmalardan Phabrix, Çek Cumhuriyeti’nin kamu televizyon yayıncısı Czech TV’nin Prag merkez tesisinde UHDTV standartlarını onaylamak ve yeni 4K/UHD aygıtlarını test etmek için Phabrix’in 4K UHD özellikli Qx 12G test ve ölçüm çözümünü seçtiğini açıkladı. 

Czech TV Post Prodüksiyon Teknolojileri Mühendislik Bölümü Başkanı Martin Dostal şöyle konuştu: “4K post prodüksiyon iş akışımız içerisinde Qx bizim için net bir seçimdi. Tüm potansiyel rakip çözümleri araştırdık ve hiçbiri UHD özellikleri, test teknik özellikleri ve uygun maliyetiyle Qx’e yaklaşamadı bile.

Qx 12G sinyal üretim, analiz ve takip çözümü, 4K/UHD (12g/6G/3G-SDI) ve HD-SDI artı SMPTE 2110 ve 2022-6 kullanılan yeni kuşak hybrid IP/SDI ortamları için tasarlandı. Qx en hızlı 12G-SDI fiziksel katman testlerini sunuyor; RTE (Real-Time Eye) teknolojisi her türlü SMPTE uyumluluk sorununu hemen bildiriyor. Diğer fiziksel katman araçları arasında beş frekans bandı üzerinde takip yapılarak jitter analizi ve UHD/HD patolojik test paterni var. Dahili otomasyon denetimi, testlerin daha hızlı ve güvenilir gerçekleştirilmelerini sağlıyor. 

Phabrix Genel Müdürü Philip Adams ekledi: “4K içeriğe olan talep artmaya devam ettikçe, yayıncıların agresif bir piyasada rekabet etmeye hazırlanmaları gerekiyor. Czech TV Qx’in HD yetenekleriyle, en iyi kalitede yayın için yeni cihazların testi ve 4K standartlarının sınanmasına yönelik tüm özellikleri sunan bir sistem seçmiş oldu.

Phabrix ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 438 68 18 numaralı telefondan İdeapro’yu arayabilirsiniz.