Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Axia iQx AoIP Yayın Konsolu
Axia iQx AoIP Yayın Konsolu
21.12.2018 11:57

Görüntü yanıltıcı olabiliyor. Axia iQx klasik bir konsol gibi görünüyor, ama bir araya getirilmiş bir yüzey ile miks sistemi. AES67 ile ağ üzerindeki her kaynağa erişilebiliyor. Sınırsız bağlantılar, geniş olanaklar sunuyor.

Kontrol yüzeyiyle miks donanımı buluşuyor

Geleneksel olarak kullanıcı kontrol yüzeylerinin, sistemin beyni olarak tabir edilen ayrı bir miks donanımına bağlanmaları gerekiyor. Axia iQx miks sistemiyle kontrol yüzeyini tek ünitede bir araya getiriyor. Böylece stüdyo kurulurken uğraşılması gereken bir eleman ve bağlantı azalarak, çalışmaya hızla ve kolayca başlanabiliyor.

Kolay bağlantı için standartlara uyum

Tepeden tırnağa bir AoIP konsolu olarak tasarlanan Axia iQx, AES67 uyumlu ve SMPTE 2110-30 gibi yeni çıkan standartları tam destekleyebilecek kapasitede. Ağda erişilebilecek kaynak ve bağlantı sayısında sınır yok. 

Mevcut ağ kaynaklarından yararlanma

Zaten bir AoIP ağı varsa, ek giriş/çıkış eklemek bile gerekmeyebilir. Gerekli olmayan giriş/çıkış altyapılarına para ödenmeyebilir. Axia iQx bağlandıktan sonra dünyanın her yerinden ağ üzerindeki her ses kaynağına erişilebiliyor. Ağda iQ konsollar varsa bir Axia iQx bağlanıp daha fazla cihaz eklemeden kaynaklar paylaşılabiliyor.

Hızlı stüdyo

Yerel mikrofonları, kulaklıkları ve istenen diğer kaynakları desteklemek için bir Telos Alliance xNode eklenerek hızla bir stüdyo yaratılabiliyor ve çalışmaya hazır hale gelinebiliyor. Gerektiğinde giriş/çıkış ve bağ anahtarlama kapasitelerini genişletmek için xNode ve xSwitch’ler eklenebiliyor. Axia iQx konsolun içi gelişmiş ve karmaşık olsa da, dışı tanıdık olduğu için eğitim gerektirmiyor.

Tak-çalıştır

Patentli uygulama gerektirmeyen dahili web grafik kullanıcı arayüzü sayesinde yapılandırma kolay. Konsolların kurulu olduğu bazı yerlerin aygıt kabinleri dolu olsa da, Axia iQx bütünleşik sistemi sayesinde kabinde yer gerektirmiyor. Konsol, mobilyada değişiklik gerekmeden masa üzerine yerleştirilebiliyor. Dünya kalitesinde yayın tesislerinin beklediği ağ ve güç yedeği sunuyor.

Geleceğe hazır

Axia iQx geleneksel olmayan stüdyo kurulumları için de uygun. Özel bir etkinlik için geçici bir stüdyo, bir stüdyoyu hızla taşımak veya stüdyoda olmayan spor, uzaktaki sunucu veya sesi mikslemek gerektiğinde Axia iQx tüm dünyadan kaynakları bir araya getirme imkanı veriyor. Denetimin de yerel olması gerekmiyor; Axia iQx uzaktan kontrol edilebildiği için stüdyo operatörü gerektirmiyor. Axia iQx ile her yerden, her şeye erişilebiliyor. 

AoIP ağının avantajları

Axia iQx bir AoIP ağının tüm avantajlarını sunuyor. Esneklik, kolay ve hızlı kurulumlar, maliyet etkinliği, tek bir hata noktası taşımayan, merkezi olmayan sistem, analog stüdyodan yükseltebilme, AoIP teknolojisinin avantajlarından bazıları.

Bir kaynak AoIP ses ağına bağlandıktan sonra aynı ağdaki her aygıt tarafından kullanılabilir hale geliyor. Analog günlerde bu sadece pahalı yönlendirme anahtarlarıyla veya çok sayıda dağıtım yükselteciyle yapılabiliyordu. Artık AoIP ağı olan her istasyon bunu gerçekleştirebiliyor. 

Bir AoIP konsolun içinde fiziksel olarak ses olmadığı için, sesi etkileyebilecek girişim azalıyor veya hatta ortadan kalkıyor. AoIP ile istasyonlar tüm stüdyoda çok daha temiz sese kavuşuyor.


Ürün iQx AoIP Yayın Konsolu
Marka Axia
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr