Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony REA-C1000 Edge Analytics Appliance: Uç Analiz Aygıtı
Sony REA-C1000 Edge Analytics Appliance: Uç Analiz Aygıtı
26.03.2021 17:56

Uç analizi (edge analytics) gelen veri akışlarının sistemde resim seçme masası, çevresel bir aygıt, internet bağlantılı aygıt veya sensör gibi merkezi olmayan bir noktada analiz edildiği bir veri analiz modeli. 

İletişimde dönüşüm

Edge Analytics Appliance, yapımı için daha önce ciddi zaman, harcama ve insan gerektiren etkili görüntülü sunum içerikleri yaratıyor. 

REA-C1000 yapay zekâ teknolojisiyle iletişimin kalitesini yükselterek sunucuya daha önce hiç olmadığı kadar içerik sunma ve izleyicinin ilgisini çekme gücü kazandırıyor.

Ürün önceden kurulu yazılım içeriyor ve bazı işlevlerini aktif etmek için lisans anahtarları satın almayı gerektiriyor. Ücretsiz 60 gün deneme süresinden sonra tek tek lisansların satın alınmasıyla her özellik kalıcı alarak aktif hale getiriliyor. 

El yazısı algılama teknolojisi

Konuşmacı nerede durursa dursun, el yazısı algılama özelliği tahtaya veya ekrana yazılan her sözcüğün ve şeklin arttırılmış gerçeklik (AR) tekniğiyle izleyicilere sürekli net görünür kalmasını garantiliyor. 

Uzman kaynak olmadan iyi içerik yaratma

Kroma key olmadan CG (bilgisayar grafikleri) bindirme özelliği sayesinde sunum yapan kişi özel amaçlı bir stüdyo veya uzman içerik yaratıcılar gerekmeden gerçek zamanda vurucu ve destekleyici içerikleri sunabiliyor. 

Sanal bir kameraman parmak uçlarınızda

Çıkış görüntüsünün yapay zekâ destekli otomatik denetlenmesi, giderek daha da zorlaşan ve çeşitlenen çekim fırsatlarından yararlanabilmek için sorunsuz çekim ve verimli iş akışı sunuyor. 

Otomatik PTZ takibiyle kadrajda kalın

REA-C1000 tüm sunum boyunca odakta ve kadrajda kalmasını garantilemek için sunum yapan kişiyi kusursuz ve pürüzsüz olarak takip edebiliyor. Bu özellik kullanıcılara bir kameramana harcama yapmak zorunda kalmadan eğitim, kurumsal ve konferans kurulumlarında uygun maliyetli bir takip çözümü sunuyor. 

Full HD çözünürlükte odak alanı kırpma

Odak alanı kırpma (Focus Area Cropping) özelliğiyle bir kameradan gelen resim aynı anda iki farklı çıkış görüntüsü olarak gösterilebiliyor. Kullanıcı 4K fotoğraftan kırpılmış bir kısım seçebiliyor. Dahası, bu kırpılan alan konuşmacının hareketlerini takip etmek için statik veya dinamik olarak seçilebiliyor.

İzleyicileri sunuma katın

REA-C1000 sunumlarda izleyicilerin hareketlerini tespit edip bunlara tepki gösterebiliyor. Örneğin bir izleyici ayağa kalktığında REA-C1000 kameraya bu kişiye doğru elektronik olarak otomatik zoom yaptırabiliyor. Bu özellik eğitim kurumlarında öğrencilerin tepkilerini ölçmek ve kurumsal sunum kurulumlarında soru-yanıt oturumları yapmak için ideal. 

Edge Analytics sistemi iş akışı

REA-C1000 Edge Analytics Appliance ünitesi Sony ağ kameralarına uyumlu, ve bunlar canlı sunumları çekmek için yazılım kutusuna bağlanabiliyorlar. Edge Analytics kutusu kamera tarafından yakalanan hareketli görüntüleri doğrudan ekrana veya kayıt aygıtına iletiyor. Böylece bu dahili teknoloji sunum yapan kişinin dikkatini hiç dağıtmadan kolayca kullanılabiliyor. 

Sony VENICE hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.