Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Naresuan Üniversitesi HARMAN Professional Solutions AV Sistemiyle Sarmalayan Öğrenme Ortamı Yarattı
Naresuan Üniversitesi HARMAN Professional Solutions AV Sistemiyle Sarmalayan Öğrenme Ortamı Yarattı
28.04.2021 23:48

Mahajak Development Co., Ltd. şirketi, Naresuan Üniversitesi’nin yeni çok amaçlı binasını öğrenciler ve konukların öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek için üstün bir HARMAN Professional Solutions AV sistemiyle donattı. 

Phitsanulok ilinin merkezinde yer alan Naresuan Üniversitesi, Tayland’daki en iyi devlet üniversitelerinden. 1967 yılında Eğitim Yüksekokulu olarak kurulan okul, 1974’te Srinakharinwirot Üniversitesi Phitsanulok Kampüsü, ve 1990’da da Kral Naresuan’ın taç giymesinin dört yüzüncü yıldönümünü kutlama kapsamında Naresuan Üniversitesi adını aldı. 

Naresuan Üniversitesi kısa süre önce tek bir 4.000 kişilik salon olarak işlev görebilen veya daha küçük iki salona bölünebilen, 3.200 metre kare genişliğinde dev bir tesisinin inşasını tamamladı. Çok amaçlı eğitim tesisinde benzersiz ses ve görüntü kalitesinde seminerler ve sergiler sunmak için Naresuan Üniversitesi Mahajak Development Co. Ltd. adlı şirketten bir endüstri lideri HARMAN Professional Solutions AV sistemi kurmasını istedi. 

Mahajak çok sayıda izleyiciye sürekli kapsamayla üstün ses sağlamak için tüm mekâna JBL Professional hoparlörler kurdu. Tesisin tek bir salon yapılandırmasıyla kullanılacağı büyük etkinliklerde JBL VTX A8 hoparlör grupları etkileyici bir 110 derece yatay ses kapsamayla eşit dağılan, dengeli ses veriyor. VTX B18 ile VTX G28 bas hoparlörleri güçlü alt uç frekans desteği sağlarken, JBL AE Series hoparlörler mekânın yanlarında ve arkasında ek güçlendirme yapıyor.

Sistem kendi sınıfının en yüksek verimliliği ile güçlü DSP ve çok yönlü I/O donanımını bünyesinde birleştiren Crown I-Tech HD Series yükselteçlerle güçlendiriliyor. Bir Soundcraft Si Performer dijital canlı ses mikseri sistem üzerinde eksiksiz denetim sağlıyor ve personelin sezgisel kontrolleri kullanarak ses düzeylerini kolayca ayarlamasını sağlıyor. BSS BLU-800 sinyal işlemcileri esnek bir dijital ses ağı yoluyla sesi tüm mekâna dağıtıyor. 

Alan iki ayrı salona ayrıldığı zaman daha fazla kapsama sağlamak için Mahajak sıra dışı güç ve netlik sağlayan JBL PRX800 Series portatif hoparlörler kurdu. Bu ikincil ses sistemi, bir Soundcraft Si Impact dijital miks konsolu kullanılarak denetleniyor. 

Görsel sistem olarak Mahajak AMX ses ve görüntü kodlayıcılı ve kod çözücülü üç adet 300 inçlik motorlu ekran kurdu. AMX dokunmatik panel görüntü kaynakları arasında geçiş ve sezgisel denetim sağlıyor. 

Yeni sistem dengeli, eşit dağılımlı, çok iyi anlaşılan sesler sağlıyor ve mezuniyet törenleri, sergiler ve eğitim alıştırmaları gibi çok çeşitli etkinlikleri kolayca destekliyor.

HARMAN Professional Solutions Asya –Pasifik Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ramesh Jayaraman şunları söyledi: “Çok amaçlı bir mekân için etkin bir AV tasarımını başarmak her zaman zordur, ama HARMAN tarafından sunulan çok yönlü çözümleri kullanan Naresuan Üniversitesi, hem öğrenciler hem de ziyaretçiler için ortak bir işbirliği alanı yarattı. Farklı çeşitlerde etkinliklerin gereksinimlerini kusursuz karşılayan bir çözüm oluşturması nedeniyle çözüm ortağımız Mahajak Development’a teşekkür ediyoruz.

HARMAN Professional ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i  arayabilirsiniz.