Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İşitsel Teknoloji Altyapısını Geliştirme Projesini Akratek Kazandı
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İşitsel Teknoloji Altyapısını Geliştirme Projesini Akratek Kazandı
13.12.2017 18:49

Akratek Elektronik, Türkiye’deki üniversitelerde en çok proje gerçekleştiren sistem entegratörü olarak Kasım ayında yeni bir projeye’de daha imza attı. Selçuk Üniversitesi, İletişim Fakültesi Görsel-İşitsel Teknoloji Alt Yapısını Geliştirme ve Güçlendirme Projesi kapsamında satın alınan en yeni ve en popüler ekipmanları Akratek Elektronik kurdu.

Konya’daki proje kapsamında dünyadaki en popüler kamera olan Sony PXW-FS7 4K kamera, projenin ana ürünüydü. Lilliput BM230-4K model 4K 23” HDMI/SDI girişli video monitör hem çok fazla özelliği olduğu, hem de en iyi fiyatlı ürün olduğu için projede yer aldı. Sağlamlığı ve hiç arıza çıkartmaması ile bilinen Prime 6 Tripod kameraya en uygun ekonomik tripod olarak listede yer aldı. Son dönemde artık kurgu amacıyla da kullanılan dünyanın en popüler color correction yazılımı olan Blackmagic DaVinci Resolve Studio Color Correction ile öğrencilerin mezun olduklarında çok kolay şekilde post prodüksiyon dünyasında yer almasına olanak sağlayacağı için avantaj oldu. Türkiye’nin en çok kullanılan kurgu yazılımına sahip Edius 4K Kurgu Sistemi ise TV kanallarında görev alacak öğrencilerin kolaylıkla adapte olması açısından önemliydi. Kameralar ve Canon EF mount lensler arasındaki bağlantı için Metabones EF to E Mount Converter eldeki Canon lensler için bir zorunluluktu. FS7 Kamera için batarya, kablolu ve kablosuz mikrofon, 28-135mm Lens ve diğer aksesuarlar projede eksik parça olmaması için bulunan unsurlardı.

Proje hakkında bilgi almak için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’e ulaşabilirsiniz.