Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Küçük Sinema Kameraları İçin Core SWX Nano-M Pil
Küçük Sinema Kameraları İçin Core SWX Nano-M Pil
22.02.2018 11:09

Pil ve şarj çözümleri firması Core SWX, en yeni sinema tipi pili Nano-VBR98’i Panasonic kameraları için özel olarak tasarladı. 98Wh kapasiteli, 400 gram ağırlığındaki Nano-VBR98, maksimum 2 Amper yük çeken 12V çok soketli fişli (power tap) bir 7.4V batarya. Çok soketli 12V fiş Teradek, SmallHD, Zacuto firmalarının verici ve monitör gibi kamera üzeri aksesuarlarına enerji sağlama imkanı veriyor.

Nano-VBR98, AU-EVA1 gibi belli Panasonic kameralar için tasarlandı. Pakette 4 katlı LED güç göstergesi ve bir çok soketli fiş var. Nano-VBR98 pil Panasonic EVA1 kamerayı tipik olarak beş saat çalıştırıyor ve Panasonic şarj aygıtlarıyla doldurulabiliyor.

Nano-VBR98, Core’un şu anda patent bekleme aşamasında olan SmartTap protokolünü sunan ilk batarya. Bu durum bataryada akıllı pil verilerinden yararlanmak için aygıtlarla gelecekte bütünleşme sağlayacak. 

Core SWX CEO’su Ross Kanarek, yeni üründen bahsetti: “Film çekenlerin büyük kısmının küçük boyutlu sinema kameralarını tercih ettiğini ama amatör tüketici piyasasına yönelik batarya kullandıklarını ya da aksesuarlara enerji vermek için kameralarını V-mount veya Gold Mount batarya gücüyle donatmak zorunda kaldıklarını fark ettik. Nano Brick pil teknolojimizi sinema kameralarına yönelik olarak daha küçük boyutlu hale getirdik. Panasonic’in piyasaya sürdüğü üstün lityum iyon hücrelerden yararlanarak, bu ürünü görüntü yapımcılığının taleplerine uygun hale getiriyor.