Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Musikmesse ve Prolight + Sound 2019: Birlikte Daha Güçlü
Musikmesse ve Prolight + Sound 2019: Birlikte Daha Güçlü
22.10.2018 17:08

Aynı zaman ve yerde iki fuar: Gelecek yıl Musikmesse ve Prolight + Sound fuarları 2 ile 5 Nisan’da, tüm günlerinde aynı anda gerçekleştirilecek. Salı’dan Cuma’ya kadar Musikmesse profilini müzik endüstrisi profesyonelleri için fikir ve bilgi alışveriş platformu olarak güçlendirecek. İki etkinlik fiziksel olarak da daha yakına taşınıyor.

Ziyaretçiler dört günde müzik ve canlı eğlence sektörüne yönelik tüm ürün spektrumunu keşfedebilecekler. Daha önce bazı günleri çakışan iki fuar, sektörden gelen istekler doğrultusunda artık tamamen aynı günlerde gerçekleştirilecek. Fuarın bir parçası olan Cumartesi iptal edilmedi ama ayrıca pazarlanacak bir B2C odağıyla yeni bir formata bürünüyor. Musikmesse Plaza olarak adlandırılacak bu yeni etkinlik 6 Nisan’da çok sayıda müzik etkinliği ve doğrudan katılımcı satışları içerecek. Müzisyenler ve müzik tutkunlarını cezbetmek için Messe Frankfurt yaratıcılık endüstrisinden çok sayıda çözüm ortağıyla işbirliği yapıyor. Müzik endüstrisi fuarına eşlik eden Musikmesse Festival bir gün uzatılıyor ve Salıdan itibaren Frankfurt’un çeşitli yerlerinde popüler müzikler sunacak. 

Kısa yürüme mesafeleri, en iyi ziyaretçi akışı

Musikmesse ve Prolight + Sound fuarlarının düzeni, ürün gruplarının ve konuların mümkün olan en iyi konsantrasyonu gözetilerek tasarlandı.

İlk olarak 2019’da tüm ses ürünleri spektrumu tek bir sergi salonunda toplanacak. Hall 8.0’deki yaklaşık 30.000 metre kare alanda ziyaretçiler halka açık sistemler, sabit kurulumlar, stüdyo ve kayıtla ilgili çözümler bulacaklar. 2018 Eylül ayında açılan Hal 12 aydınlatma, sahne donanımı, eğlence teknolojisi ve etkinlik güvenliği sunumlarına en uygun bir düzene sahip. Hal 4 müzik ve etkinlik sektöründen kuruluşları bir araya getiriyor ve her iki fuar için de bir iletişim ve ortak çalışma alanı oluşturuyor. Prolight + Sound katılımcıları Exhibition Centre’ın kalbinde sunumlar yapma imkanına da sahip. Hall 3.0 ve 3.1 klavye, perküsyon, telli ve üflemeli çalgılar dünyasını sergileyecek. Salon düzenini tamamlayan Forum.0, müzik eğitim programıyla Congress Centre ve tüm şirketlere ev sahipliği yapıyor.

Önce iş

Fuarın tüm günlerinde ücretsiz giriş, ücretsiz vestiyer, rehberli turlar ve diğer avantajlar sunan Insider TV programı, nitelikli firmalara birinci sınıf hizmet verecek. Matchmaking Programme, aynı ilgi alanlarından katılımcılarla ziyaretçileri bir araya getirecek.

Her marka için doğru platform

Musikmesse ve Prolight + Sound yeni başlayan girişimlerden büyük oyunculara kadar mükemmel sunumları garantilemek için her boyutta şirketi destekliyor. Şirketler sadece salonlarda ve açık havadaki alanda sergi yerleri ayırtmakla kalmayıp, tamamlayıcı etkinlikler programının bir parçası da olabiliyorlar. 

Yeni Circle Stages sayesinde katılımcılar salonların ortasında önemli etkinliklerini duyurabilecekler. Bu sahneler ürün sunumları, workshop’lar, konuşmalar, resepsiyonlar ve performanslar için ideal. 

Live Sound Arena, Audio Hall 8.0’in hemen yanındaki F10 açık hava alanına taşınıyor. Burada Prolight + Sound katılımcıları gerçekçi koşullar altında hoparlör gruplarını (LA) sergileyecek. Ayrıca kapalı mekan ses sistemleri için bir Demo Room da planlanıyor. 

Geleceğe dönük konferanslar

The Future of Music and Audio Technology seminerleri bugün küresel müzik endüstrisinde önemli etki sahibi olan yapay zeka, uygulama bütünleştirme ve giyilebilir müzisyen donanımı gibi konulara ağırlık verecek. 

Immersive Technology Forum’da etkinlik ve medya teknolojisi şirketleri 3D ve uzamsal ses, sanal ve arttırılmış gerçeklik, 360 derece görüntü/ses yansıtma ve holografi konularında ayrıntılı bilgiler sağlayacak.

CAVIS

Congress for Audio Visual Integrated Systems seminerlerinde sabit kurulumların gelişen pazarı üzerinde durulacak ve Prolight + Sound katılımcı firmalarına ilgili ürünlerini ve projelerini sunma fırsatı verilecek

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.