Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Roland V-02HD Çok Formatlı Görüntü Mikseri
Roland V-02HD Çok Formatlı Görüntü Mikseri
06.02.2019 18:30

Roland Pro AV’nin çok yönlü ve güçlü V-02HD çok formatlı görüntü mikseri, tek bir portatif ünitede basit bir anahtarlayıcı, yüksek kaliteli ölçeklendirici, giriş genişletici ve inline görüntü efektleri/birleştirme ve ses çözümünü bir araya getiriyor. Bu ultra kompakt “micro-switcher”, canlı görüntü akışı ve görüntü yapımı iş akışlarındaki sorunları çözmek için tasarlandı. Çoğu cihaz çantasına sığan bu ürün, her türlü yapımda elde bulundurmayı kolaylaştırıyor ve standart video yuvalarına ve tripodlara kolayca takılabiliyor.

Sade bir anahtarlama aygıtı olan Roland V-02HD, kaynaklar arasında profesyonel karşılıklı çözülüp kaybolmalı geçişler sağlarken, 10 bit 4:4:4 renk alanlı yüksek çözünürlüklü, piksel mükemmelliğinde ekran çözünürlüğünü koruyor. İki kameralı bir çekimi kolayca yönetilen tek kişilik bir yapıma dönüştürüp, stressiz, güvenilir kayıt veya canlı akış sağlıyor. Ünite iki adet HDMI kamerasından gelen çıkışları kabul ediyor ve bağlı bir kaydediciye veya canlı akış kodlayıcısına kesintisiz geçiş sağlıyor. İki butonla kolay kullanım sayesinde bir ilk kullanıcı bile çok sayıda kaynak arasında profesyonel geçişler yapabiliyor. Opsiyonel bir ayak anahtarıyla elleri kullanmadan geçiş de mümkün.

Bütün HDMI donanımlı aygıtlar uyumlu değil, ama V-02HD onları alıcı cihazın çözünürlüğüyle eşleştiriyor ve hem giriş hem de çıkış ölçeklendiricilerle eldeki ekrana sığacak şekilde yeniden boyutlandırıyor; HDCP/çoklu format desteği de sunuyor. V-02HD yüksek 1080/59.94p’den 640x480 60Hz VGA’ya kadar düşük bilgisayar çözünürlüklerini kabul ediyor. 

Geçiş, kompozisyon ve görsel efekt araçları sezgisel ön panel kontrolleriyle gerçek zamanda uygulanabiliyor. Sonuçlar üzerinde ince ayarlar için on dört görsel efektin ve beş kompozisyon efektinin değişkenleri ayarlanabiliyor. Operatörler yazı eklemek, yeşil ekranlı çalışmaya bindirme efekti uygulamak veya PinP yetenekli ayrı bir ek penceresi yaratmak için dahili hazır kompozisyon efektlerini kullanabiliyorlar. B,r giriş kaynağı sorunu oluştuğunda veya içerik henüz veya paylaşılabilir olmadığında V-02HD bir hareketsiz resmi hemen görüntülemek için saklayabiliyor. 

V-02HD 3.5mm jak yoluyla harici kaynaklar için bir stereo analog girişli HDMI ayırma (de-embed) özellikli kaynaklardan 2 kanallı sesleri miksliyor. Ünite kayıt veya canlı internet akışı için HDMI çıkışlara gömerek analog ve 24bit/48KHz Linear PCM dijital sesi, ve ikinci bir 3.5mm jakla kulaklıkla ses dinlemeyi, özel amaçlı bir ses mikserine veya başka bir aygıta analog çıkışı destekliyor.

Dahili ses işlemede üç bantlı EQ, yüksek geçirgen filtre, sıkıştırıcı, gürültü kapısı, çok bantlı sıkıştırıcı, sınırlayıcı ve geciktirici ile test tonu çıkışı var. Dahili bir efekt kütüphanesi, söyleşiler, ortam sesi kaydı ve açık havada çekim yaparken rüzgar gürültüsünü giderme gibi yaygın yapım senaryolarını yönetmek için ön ayarlar sunuyor. Bu araçlar inline HDMI sinyallerle bile çalışarak, ses sorunlarını dijital alandan ayrılmadan giderme imkanı veriyor. 

Harici kaynaklar için 160 x 108 x 54 mm boyutlara, 6 kg ağırlığa sahip ve bir AC adaptörüyle birlikte teslim ediliyor. Ünitenin hafif tasarımı, mobil görüntü uygulamaları için de uygun. 

Roland ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.