Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Terminator: Dark Fate Filminde EIZO ColorEdge HDR Monitörler
Terminator: Dark Fate Filminde EIZO ColorEdge HDR Monitörler
20.12.2019 18:22

Japon EIZO Corporation firmasının ColorEdge profesyonel HDR monitörleri geçtiğimiz günlerde gösterime giren Terminator: Dark Fate filminin yapımında kullanıldı.

Filmin yapımcısı Skydance Media, yapım boyunca tutarlılığı garantilemek ve filmi çekenlerin vizyonunu izleyicilerin sinemada aynen görebilmeleri için EIZO ColorEdge ürünlerini kullanarak film için VFX de yaptı. Skydance, kurgu çalışmalarında EIZO ColorEdge CG319X ve CG279X; sonuç görüntülerini kontrol etmek ve renk derecelendirme için EIZO ColorEdge Prominence CG3145 HDR referans monitörü kullandı.

Skydance ile çözüm ortakları filmin destansı zirvesi için dublör çalışmalarından CG (Computer Graphics) karakterlere ve tamamen CG ortamlara kadar her şeyi yaratmak için binlerce görsel efekt çekimi üzerinde çalıştı. VFX Danışmanı Jake Maymudes yorum yaptı: “İş istasyonları ve sanatçılar arasında tam doğruluk derecesini korumak için EIZO ürünlerinden çok yararlandık. CG279X gerçekten en iyi yardımcımız oldu. Görsel efekt çalışmalarımız için gerçekten mükemmel monitör, ve bu boyutta bir film çekerken renklerinizin doğru olması %100 kritik.”

EIZO ColorEdge CG319X ile CG279X monitörlerdeki dahili kalibrasyon sensörleri, üzerinde çalışılan her çekimin süreçteki her adımda tutarlı olmasını garantiledi.

EIZO ColorEdge Prominence CG3145 HDR renk derecelendirme monitörü, sinemalarda kullanılan renk alanı olan DCI-P3’ün aynısını yapmak için gözden geçirmelerde kullanıldı. Bu sayede ekip izleyicilerin sinemada ne göreceklerini güvenilir bir şekilde öngörebildi ve mükemmel sonucu yaratmak için her ayrıntıyı düzenledi.

EIZO ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 489 93 13 numaralı telefondan Odak Kimya’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi