Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fujinon’dan Yeni Lensler
Fujinon’dan Yeni Lensler
18.01.2020 15:30

Fujifilm Fujinon UA107x8.4BESM AF 4K Yayın Lensi

Fujifilm, dünyanın ilk AF işlevli 4K uyumlu yayın lensi olan UA107x8.4BESM AF (UA107x8.4 AF) modelini sunuyor. Yeni lens 2020 yılının ilkbaharında piyasaya sürülecek.

Kutu tipi yayın lensi UA107x8.4BESM AF, yeni geliştirilen faz algılamalı AF sensörüyle 0.5 saniye tepki hızlı ve hassas otomatik odaklama ile hareketli nesneleri kusursuz takip etme yeteneklerine sahip. Firmanın patentli görüntü sabitleme mekanizması ve 8.4mm ile 900mm arasındaki odak uzunluklarını kapsayan 107 kat ultra büyütmeli zoom özeliklerini taşıyor. Canlı renk reprodüksiyonu yüksek dinamik aralık (HDR) kullanarak yüksek kaliteli görüntü kaydetmeyi kolaylaştırdığı için, canlı spor ve müzik çekimleri için ideal bir seçenek.

Son yıllarda 4K uyumlu geniş ekranlı televizyonların yayılması, ultra yüksek tanımlı (UHD) 4K görüntü keyfi yaşama olanaklarını arttırdı. Günümüzün görüntü yapımlarında manuel odaklama normal olduğu için, kameramanların ileri düzeyde beceri sahibi olmaları gerekiyor. Fujifilm AF işlevli bir 4K uyumlu yayın lensi geliştirerek bu alanda bir adım öne geçti.

4K uyumlu yayın lensi UA107x8.4BESM AF, faz algılamalı AF sensör kullanıyor ve özel amaçlı algoritması Fujifilm’in X serisi ve GFX serisi dijital kameralarıyla doğan teknolojik uzmanlıkla geliştirildi. UA107x8.4BESM AF 0.5 saniye hızda çabuk ve doğru AF ile nesne takibinde kusursuz performans sunuyor. Firmanın patentli görüntü sabitleme mekanizması ve 107 kat zoom, geniş açıda 8.4 milimetreden ultra telefotoda 900 milimetreye kadar odak uzunluklarını kapsıyor. UA107x8.4BESM AF uzaktaki bir nesneyi bile minimum kamera sarsıntısıyla yakalayarak, canlı spor ve müzik çekimleri için ideal bir seçenek sunuyor. Tasarım çeşitli tiplerdeki sapmaları kontrol altına alıyor ve gelişmiş ışık geçirgenliği HDR tabanında canlı renk reprodüksiyonu ve zengin ton geçişleri sunuyor. 

Fujinon UA125x8BESM Lens Satışa Sunuldu

Fujifilm, dünyanın en yüksek 125x zoom oranına sahip 4K uyumlu yayın lensi Fujinon UA125x8BESM’i piyasaya sürdü. 

Kutu tipi yayın lensi Fujinon UA125x8BESM sınıfındaki en iyi geniş açı olan 8mm ile 1000mm süper telefoto aralığında odak uzunluğunu kapsıyor. Fujifilm’in patentli optik teknolojileri sayesinde canlı renk röprodüksiyonu ve yüksek kontrast sunan lens, HDR kullanarak zengin renk geçişli görüntüler ürettiği için spor ve müzik etkinliklerinin canlı yayınlarında ideal bir seçenek. 

Son yıllarda 4K uyumlu geniş ekranlı televizyonların yaygınlaşması, yüksek tanımlı 4K görüntülerin keyfini yaşamak için olanakları genişletti. 4K uyumlu görüntü kayıt donanımlarının piyasaya çıkmaları hızlanırken, uzak mesafeden 4K kalitesinde dinamik yakın çekim görüntüler yakalayabilen yüksek büyütme oranlı zoom lenslerine olan gereksinim de artıyor. 

Fujinon UA125x8BESM dünyanın en yüksek 125x zoom oranı ve 4K görüntüyü destekleyen optik performansı sayesinde güçlü yüksek kaliteli görüntüler kaydedebiliyor. Lensin telefoto uçtaki 100mm odak uzunluğu, uzaktaki atletlerin karar verme anlarını ve canlı konser sırasında sahnedeki sanatçıların yüz ifadeleriyle hareketlerini yakalama imkanı veriyor. Dünyanın en yüksek 8mm geniş açılı odak uzunluğu sayesinde lens tüm bir spor tesisini veya canlı müzik konser mekanını gösteren görüntüler kaydedebiliyor. Patentli optik teknolojiler canlı renk röprodüksiyonu, yüksek kontrast ve HDR kullanarak zengin renk geçişleri sağlıyor. Yüksek performanslı optik görüntü sabitleme mekanizması, kamerayı sarsıntısız tutuyor.

Fujinon lenslerin gelişmiş betimsel performansı, dünya çapında televizyon programlarının, filmlerin ve reklamların yapımlarında kullanılmalarıyla görüntü çekim teknolojisinin gelişimine katkıda bulunuyor. Fujifilm yayın yapımlarının çeşitli gereksinimlerine yönelik yenilikçi ürünler geliştirmek ve sağlamak için uzun yıllar boyunca olgunlaşan optik, yüksek hassasiyetli biçimlendirme ve montaj teknolojilerini geliştirmeye devam edecek.

Fujifilm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32  numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.