Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fujifilm FUJINON Premista 19-45mm T2.9 Sinema Lensi Duyurdu
Fujifilm FUJINON Premista 19-45mm T2.9 Sinema Lensi Duyurdu
19.09.2020 14:04

Fujifilm, geniş açı zoom Premista 19-45mm T2.9 lensi duyurdu.  Geniş-format sensöre sahip sinema kameralarını destekleyen Premista serisi zoom lenslerin üçüncü modeli olup doğal ve güzel bokeh üretir, zengin geçişli HDR (yüksek dinamik aralık) sağlar.  Geniş açılı çekimlerde olan tahrifatı Premista 19-45mm etkin biçimde azaltır. Tüm zoom aralığında minimum bozulma olduğu için hem çekim sonrası video düzeltmeleri azalır, hem de daha yüksek kalitede videolar elde edilir. Premista 19-45mm lensin 2021 yılının başında piyasaya çıkması bekleniyor. 

Her ne kadar prime lensler optik performansa sahip olsa da sürekli lens değiştirmeye gerek bırakmayan kaliteli zoom lenslere talep son yıllarda çok arttı.   

Bu ihtiyaca yanıt olarak Fujifilm 2019 yılında geniş-format sensörler için bir standart ve bir telefoto zoom lens piyasaya sürmüştü.  Premista serisi video üretimindeki profesyoneller tarafından keskinlik ve odak uzaklıklarının uygunluğu ile ilgi ile karşılanmıştı.  

Yeni geliştirilen Premista19-45mm, 19mm - 45mm odak uzunluklarını kapsayan geniş-açı zoom lensi olup, sabit 2.9 T-değerine sahiptir.  Geniş çaplı asferik lens elementleri ve özgün zoom sistemi sayesinde lens köşeden köşeye inanılmaz keskin sonuçlar veriri.  Ayrıca, tüm zoom aralığında distorsiyon (bozulma) en geniş açıda bile minimize edilmiştir.  Sadece 23cm uzunluğu ve 3.3 kg ağırlığı ile mükemmel boyutlardadır.  Bu sonuca ulaşmak için Fujifilm’in senelerdir kullandığı simülasyon teknolojisi ve mikron boyutundaki üretim uzmanlığından faydalanılmıştır.  Yeni lens, steadicam veya yüksek açılı çekim için Crane sayesinde elde kullanıma imkan tanır.  Standart ve telefoto zoom lenslerde olduğu gibi Premista 19-45mm  “ZEISS eXtended Data” destekleyerek çekim esnasında lens metadata kaydı yapar.  

Ana Özellikler 

Geniş-format sensörleri destekler ve doğal bokeh, doğru renk tonu, yüksek çözünürlük sağlar. 

Yeni Premista19-45mm lens, geniş açılı asferik lens elementleri ile zoom sistemi sayesinde renk sapmalarını yok eder, etkileyici kalite elde eder.  

Premista 19-45mm bozulmayı tüm zoom aralığında özellikle geniş açıda yok eder. 

13-yapraklı tasarım mükemmele yakın dairesel diyafram sağlar. Doğal ve güzel bir bokeh, dar görüş alanı geniş format sensörlerin karakteristik özellikleridir.   

Fujifilm’ in benzersiz optik tasarım ve kendine has kaplama teknolojisi ile parlamalar minimize edilerek dinamik aralık en yüksek seviyede elde edilir.  

19mm - 45mm arası odak mesafesi kapsayan geniş-açı zoom 

Yeni Premista 19-45mm lens sabit 2.9 T-stop değeri sunar ve odak mesafesi 19mm ile 45mm arasını kapsar.  Bu lens beş prime lens (21mm, 25mm, 29mm, 35mm ve 40mm)  ile elde edilen odak aralığını vererek daha kısa zamanda daha etkin çekimlere yol açar.  

Ufak tasarım ve mükemmel sağlamlık 

Fujifilm’in uzun süredir kullandığı simülasyon teknolojisi ve hassas, mikron seviyesindeki üretim teknolojisi ile ufak ve hafif gövdeyi mükemmel sağlamlıkta geliştirerek sert çekim koşullarına uygun hale getirmiştir.  Premista 19-45mm diğer iki Premista lensten 25mm daha kısa, 500 gr daha hafiftir. 

Mükemmel ve rahat kullanım

Yeni lens diğer Premista serisi lensler ile aynı ön çapına sahiptir. Netleme, zoom ve iris halka konumları da aynıdır.  Matte Box kullanımı daha pratik olduğu için parlamalar azalır, follow-focus sistemi etkinliği artar.  

Premista 19-45mm üzerinde Flange Odak Mesafe ayarlama fonksiyonu bulunur ve bu sayede lens üzerindeki bir halkayı çevirerek çekim yerlerinde hızlı iklim değişikliklerinde oluşan kaymaları engeller. 

 ZEISS eXtended Data desteği

Premista 19-45mm, Carl Zeiss tarafından geliştirilen  “ZEISS eXtended Data” ile “/i® Technology*9” iletişim standardı ile uyumludur. Lens metadata kaydı gerçekleştirilerek lens bozulmaları ile periferik ışık düşmelerinde düzeltme imkanı tanır. 

Fujifilm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.