Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser FOCUSMIC Digital Mini Shotgun Mikrofon Piyasada
Sennheiser FOCUSMIC Digital Mini Shotgun Mikrofon Piyasada
27.10.2017 09:20

iPhone ile yüksek kaliteli görüntü çekimine yönelik sağlam ve küçük boy shotgun mikrofon, Sennheiser kapsül ve Apogee PureDigital ön yükselteç ve A-D çevirici ile tasarlandı. FOCUSMIC Digital doğrudan iPhone’un Lightning portuna takılıyor ve çekimin yapıldığı yöne odaklanarak yüksek kaliteli ses yakalıyor. Yeni mikrofonun akıllı telefona takıldığı sağlam bir metal bağlantı elemanı, SE ve X’ten 8 plus’a kadar iPhone modellerini ve çeşitli kasa tasarımlarını destekliyor ve mikrofonun 270 derece dönmesine izin veriyor.

FOCUSMIC Digital söyleşiler, yorumlu çekim, genel film çekimleri ve içerik yaratma için ideal bir seçenek. Adından da anlaşılabileceği gibi, FOCUSMIC Digital iPhone görüntülerine yöneltmeli, yüksek kaliteli ses getiriyor. Hem kişisel hem de profesyonel görüntü uygulamalarında, dahili mikrofon ve ön yükselteçleriyle ses sınırlarını aşıyor.

Sennheiser ve Apogee’nin ortak geliştirdikleri diğer mikrofonlar ClipMic digital, MKE 2 digital, MK 4 digital ve AMBEO Smart Headset gibi, FOCUSMIC Digital da ses kayıt teknolojisi alanındaki bu iki uzmanın avantajlarıyla endüstri standardında bir tasarımda profesyonel ses kalitesi ve kullanım kolaylığı sağlayan bir çözüm sunuyor.

Zenginleştirilmiş ve odaklanan ses

Akıllı telefonlardaki önemli ses sorunu, dahili mikrofonlarının ve mikrofon ön yükselteçlerinin görüntü sesleri değil telefon konuşmaları için tasarlanmış olması. Bu nedenle izleyicilerine kaliteli görüntüler ulaştırmak isteyen içerik yaratıcıların harici bir mikrofon ve özel amaçlı bir ön yükselteç kullanmaları gerekiyor. Denenmiş ve test edilmiş bir Sennheiser kamera mikrofon kapsülü kullanan FOCUSMIC Digital, yüksek kaliteli bir hat içi A-D çevirici ve mikrofon ön yükselteci sayesinde kusursuz ses yakalıyor. Yeni mikrofon yan gürültüleri etkin olarak ret ederek, yüksek sesli ortamlarda bile odaklanan ses sağlıyor.

Kazanç ve filtre ayarları için uygulama denetimi

Mikrofonu yakın ve uzak ses kaynaklarına mükemmel uyarlamak için, hassasiyeti ve kazancı Apogee’nin ücretsiz Maestro ve MetaRecorder uygulamaları gibi uygulamalar ile rahatça ayarlanabiliyor. Bu uygulamalarla çeşitli DSP filtreleri de ayarlanarak, patlama filtresi, ıslık azaltıcı veya aşırı yük koruyucu ile ses kaydı daha da zenginleştirilebiliyor.

Her yere dayanıklı

iPhone için dayanıklı bir arkadaş olan FOCUSMIC Digital, tamamen metal mikrofon kasasına ve sağlam bir metal kafese sahip. Kafesin standart ¼ inç 20 UNC yivi, tripodlar, masa sehpaları ve el tutma yerleri gibi kamera aksesuarlarına takılması için.

FOCUSMIC Digital çekim yönüne odaklı ses sağlıyor. Taşıma, POV ve selfie pozisyonlar arasında 270 derece dönebiliyor.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.